PARTNER PORTALU
  • BGK

Po Łodzi na segwayach

  • pap    14 sierpnia 2014 - 14:25
Po Łodzi na segwayach

Od września mieszkańcy i turyści będą mogli zwiedzać Łódź na segwayach, czyli dwukołowych, jednoosobowych pojazdach elektrycznych. Planowane są wycieczki po głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej, zabytkowym Księżym Młynie oraz po terenach dawnego Litzmannstadt Getto.
Firma, która do tej pory wypożyczała segwaye osobom indywidualnym bądź na imprezy firmowe, planuje od września organizować grupowe wycieczki po Łodzi.

Szef Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą łódzkiego magistratu Bartłomiej Wojdak podkreślił na czwartkowej prezentacji pojazdów, że to kolejna inicjatywa, która poszerza ofertę turystyczną miasta.

Czytaj: W Gdańsku postawią na elektryczne auta

Grupy wycieczkowe mają liczyć od pięciu do dziesięciu osób. Planowane są trzy trasy turystyczne - po ulicy Piotrkowskiej, zabytkowym, pofabrycznym osiedlu Księży Młyn oraz po terenach dawnego łódzkiego getta. W wycieczkach mają brać udział także przewodnicy, a po drodze zaplanowano m.in. przystanki w restauracjach czy kawiarniach, gdzie będą też doładowywane pojazdy.

Czytaj: Pierwsza wypożyczalnia aut elektrycznych w Polsce

Wycieczki organizowane będą zarówno na dwu- jak i trójkołowych pojazdach. Na tych pierwszych obowiązkowo trzeba będzie jeździć w kaskach.

Dwukołowe segwaye dostępne są w wersji miejskiej, jak i terenowej o grubszych oponach. Na wersji miejskiej mogą pokonać teoretycznie do 38 km, a na terenowej - ok. 19 km. Prędkość maksymalna pojazdów sięga 20 km/h.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że to bardzo intuicyjny sprzęt, który działa na zasadzie balansu ciałem. Żeby poruszać się do przodu należy przenieść ciężar ciała na palce, przenosząc ciężar ciała do tyłu - hamujemy, a skręcanie odbywa się poprzez wychyły kierownicy na boki.

Edward Tomczyk, przedstawiciel firmy, która oferować będzie zwiedzanie miasta na segwayach zaznaczył, że tego typu wycieczki organizowane są już m.in. w Wilnie i w Tallinie, a w Polsce równolegle firma chce je organizować w Warszawie i w Łodzi.

Informacje o możliwości organizacji takich przejażdżek po mieście mają znaleźć się m.in. w hotelach, restauracjach i w Centrum Informacji Turystycznej łódzkiego magistratu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.