PARTNER PORTALU
  • BGK

Po meczu Warszawa uruchomi dodatkowe pociągi

  • PAP    12 czerwca 2012 - 20:43
Po meczu Warszawa uruchomi dodatkowe pociągi

Dwa pociągi specjalne z Warszawy uruchomi PKP Intercity po zakończeniu wtorkowego meczu Polska-Rosja. Pociąg do Szczecina przez Poznań ruszy z Dworca Centralnego o godz. 23.40, a do Katowic przez Częstochowę o godz. 1.20. Będą też dodatkowe pociągi InterRegio.
Polska zmierzy się z Rosją o godz. 20.45 na Stadionie Narodowym.

Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska, pociągi wyjeżdżające z Warszawy po zakończeniu meczu będą zestawione z tylu wagonów, na ile pozwolą możliwości techniczne.

"Na ogół jest tak, że przyjazdy na mecz są rozproszone, czyli ludzie zjeżdżają się przez cały dzień, albo przyjeżdżają jeszcze wcześniej. Natomiast przy wyjazdach jest większy tłok, dlatego wzmacniamy wyjeżdżające z Warszawy składy" - powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że w gotowości będzie czekał jeszcze jeden pociąg.

"Jeżeli zobaczymy, że jest tłok, to będziemy go uruchamiać jak najszybciej" - wyjaśniła.

Nie licząc tych dwóch specjalnych pociągów i jednego dodatkowego, przez pierwsze godziny po meczu z Warszawy wyjedzie 10 pociągów Intercity. Pociągi TLK Karkonosze do Jeleniej Góry, Szczecinianin do Szczecina i Ustronie do Kołobrzegu wyjadą ze stolicy później niż w rozkładzie, by wracający z meczów mogli na nie zdążyć.

TLK Karkonosze zamiast o godz. 22.30 ruszy z Dworca Centralnego ok godz. 23, TLK Szczecinian wyjedzie ze Wschodniego ok. godz. 23.30 (nie o 22.55), a TLK Ustronie odjedzie z Centralnego ok. 23.20 (nie o 23).

Jak poinformował Michał Stilger z Przewozów Regionalnych, także ten przewoźnik zapewni dodatkowe pociągi dla wracających z wtorkowego meczu w Warszawie.

Pociągi InterRegio do Lublina i Łodzi odjadą z Dworca Wschodniego o godz. 0.30, a do Białegostoku o godz. 1.10. Każdy z nich pomieści ok 800 pasażerów.

"To pociągi uruchomione specjalnie z okazji Euro" - wyjaśnił Stilger.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.