PARTNER PORTALU
  • BGK

Po naklejce do biletomatu

  • GK    10 maja 2012 - 12:22

Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego oznaczył specjalnymi piktogramami autobusy, tramwaje i pociągi, w których można kupić bilety, korzystając z biletomatu.
Jak informuje ZTM, naklejki mają wymiary 10 x 10 cm. Są biało-granatowo-czerwone. Można je zobaczyć na 259 warszawskich pojazdach komunikacji miejskiej.

W autobusach i tramwajach, piktogramy umieszczono przy drugich drzwiach, a w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej przy drzwiach zlokalizowanych najbliżej biletomatów. Dzięki temu, osoby czekające na przystanku, już w momencie wsiadania, będą wiedziały, czy w pojeździe znajduje się biletomat oraz którymi drzwiami wsiąść, aby wygodnie do niego dotrzeć.

Z myślą o cudzoziemcach, piktogram został przygotowany w wersji dwujęzycznej – polskiej i angielskiej.


Montaż biletomatów w stołecznych środkach komunikacji miejskiej rozpoczął się w 2010 roku. Obecnie pasażerowie korzystają z 296 biletomatów, 148 w autobusach, 98 w tramwajach i 50 w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. W biletomatach można kupić wszystkie rodzaje biletów kartonikowych. W lutym br. osoby korzystające z komunikacji miejskiej kupiły w biletomatach prawie 140 tys. biletów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.