Po obniżce opłat wzrosła liczba śmieciowych deklaracji

Wprowadzona w Legnicy od lutego korzystna dla mieszkańców zmiana stawek opłat za odbiór i zagospodarowanie śmieci przyniosła nie tylko zwiększenie zainteresowania mieszkańców segregacją, ale miała też wpływ na znaczący przyrost ilości mieszkańców produkujących odpady, wykazywanych w deklaracjach śmieciowych.
Po obniżce opłat wzrosła liczba śmieciowych deklaracji
Jak podaje magistrat, wzrosła też znacząco ilość samych deklaracji. Przed zmianą stawki opłat w systemie zarejestrowanych było 23.215 deklaracji. Obecnie jest ich już 24.555.  Obejmują o prawie 1,5 tys. osób więcej, niż to było wcześniej.
- Widzimy wyraźny, korzystny związek pomiędzy obniżką opłat śmieciowych, a ilością mieszkańców, którzy przyznają się do oczywistego faktu, że są wytwórcami odpadów, którzy powinni za to płacić – stwierdza dyrektor Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta, Przemysław Rogowski i dodaje: - Taki stan rzeczy jest również efektem skutecznej pracy samego biura.
 
W ostatnim czasie pracownicy legnickiego BGOK wysłali do mieszkańców miasta 600 wezwań do złożenia deklaracji lub dokonania w nich korekt, a także złożenia wyjaśnień. Wysyłane są również decyzje określające wysokość opłaty oraz upomnienia do tych osób, które mimo zadeklarowania, żadnych należności nie płacą. W najbliższym czasie taka korespondencja trafi do kolejnych 500 osób.
 


Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Największy związek z obniżeniem opłat za odpady mają zbliżające się wybory samorządowe.

Mefisto, 2014-05-30 08:20:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE