PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociąg „Słoneczny” spotkał się z uznaniem podróżnych

  • GK    2 września 2013 - 16:43
Pociąg „Słoneczny” spotkał się z uznaniem podróżnych

Wczoraj o 23.49 po raz ostatni w tym roku pociąg „Słoneczny” przywiózł pasażerów Kolei Mazowieckich z Gdyni na stację Warszawa Zachodnia.
Sezonowe połączenie Kolei Mazowieckich - pociąg „Słoneczny" - jest już wakacyjną tradycją. Po raz pierwszy „Słoneczny" wyruszył do Trójmiasta w 2005 r. i od tego czasu cieszy się sporym zainteresowaniem.

 Pociąg jest zestawiony z nowoczesnych klimatyzowanych wagonów piętrowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób podróżujących z małymi dziećmi.
Przez dwa miesiące „Słoneczny" codziennie przewoził podróżnych na trasie Warszawa - Trójmiasto. Atrakcyjna była m.in. cena za przejazd - 50 zł za bilet normalny, a 24,50 zł za bilet dla studentów.

Podróżni mogli bezpłatnie przewieźć psa i rower, a także skorzystać z cateringu. W tym roku po raz pierwszy można było też nabyć bilety przez telefon komórkowy. O zadowoleniu podróżnych, którzy skorzystali z połączenia, świadczą odpowiedzi w ankietach zadowolenia podróżnego, jakie w tym roku przeprowadziła spółka.

Z ich analizy wynika, że zdecydowana większość podróżnych jest usatysfakcjonowana zestawieniem pociągu oraz liczbą miejsc siedzących, podróżni pozytywnie ocenili również poziom czystości pociągu oraz jego obsługę. Badaniu poddano też opinię pasażerów na temat ceny biletu - według większości jest ona ofertą atrakcyjną.

Z wysoką notą pasażerów spotkały się niemal wszystkie obszary badania, a gros podróżnych zadeklarowało chęć korzystania z przejaz-dów pociągiem „Słoneczny" w przyszłości. Okazję do tego z pewnością będą mieć już za rok.

Tegorocznej edycji pociągu towarzyszyła akcja specjalna: „Słoneczny wysyp rabatowy". Każdy z podróżnych, kupując bilet na pociąg, otrzymywał książeczkę z kuponami rabatowymi. Na jej podstawie mógł skorzystać z wielu zniżek na terenie Trójmiasta i okolic, w tym m.in. w restauracjach, centrach handlowych, teatrach, ze zniżką można było odbyć także rejs statkiem Pirat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.