PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociąg nie stanie w Zawierciu bo tam kradną

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Katowice    3 kwietnia 2013 - 11:35
Pociąg nie stanie w Zawierciu bo tam kradną

Dlaczego pociąg TLK "Chopin" nie zatrzymuje się w Zawierciu? Bo na odcinku Sosnowiec - Zawiercie nagminnie okradano podróżnych - twierdzi wiceminister transportu.
Jak donosi katowicka "Gazeta Wyborcza" o trasę i przystanki pociągu TLK "Chopin" pytał poseł Jerzy Borkowski z Ruchu Palikota. Zagłębiowski parlamentarzysta był ciekaw, dlaczego zatrzymuje się on w Sosnowcu, a w Zawierciu już nie.

- To jedyny wieczorny pociąg klasy ekonomicznej, którym można wrócić ze stolicy. Pomija on jednak mieszkańców Zawiercia i całej północnej części województwa śląskiego - mówi w "GW" poseł.

Sprawą już zajął się Andrzej Massel, wiceminister transportu, który wyjaśnił w "GW", że "Chopin" nie zatrzymuje się na stacji w Zawierciu ze względu na nagminne przypadki okradania podróżnych na odcinku Sosnowiec - Zawiercie.

Drugim powodem było to, że w Zawierciu wsiadało i wysiadało zaledwie parę osób.

Jak informuje "GW" takie wyjaśnienie zaskoczyło posła Jerzego Borkowskiego. Uważa on, że po to są odpowiednie służby, także na kolei, żeby pilnowały bezpieczeństwa pasażerów. Dodaje, że sugerowanie, że w Sosnowcu do pociągu wsiadają złodzieje, jest dla mieszkańców Zagłębia i dla niego osobiście obraźliwe. Chce, żeby minister podał dokładne dane dotyczące liczby kradzieży.

- Boję się, że kierując się tą logiką, trzeba by zlikwidować także inne postoje - mówi dla "GW" poseł.

Odpowiedź bulwersuje też władze Sosnowca.

Jak informuje Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego urzędu miasta to stanowisko jest porażające. Dodaje, że w takim razie władze oczekują zamknięcia dworca kolejowego w Katowicach oraz w Warszawie, bo jak tłumaczy słyszeli, że tam również dochodzi do kradzieży

Władze Sosnowca także zwrócą się o przekazanie im policyjnych statystyk - informuje "GW".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • OBYWATEL M., 2013-04-03 20:35:44

    A TO SZKODA,ŻE POCIĄG JUZ TAM NIE STANIE ! NO, ALE WSZYSTKO TRZEBA ZROZUMIEĆ...
  • pasażer , 2013-04-03 14:26:19

    Panie ministrze !! Trzeba być niedorozwiniętym , aby sugerować takie przyczyny omijania stacji PKP Zawiercie !!! WY - MINISTERSTWO I WIELKA DYREKCJA PKP --, JESTEŚCIE DLA LUDZI , A NIE ODWROTNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLIKWIDUJCIE WSZYSTKIE DWORCE - KOLEJE !!! BO W...Y WIELCY JEŹDZICIE LIMUZYNAMI !!!!!!!!! A , NORMALNI JESZCZE KOLEJĄ !!!!  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: