PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociąg Praga-Warszawa-Wilno: Większa dotacja na międzynarodowe połączenia kolejowe

  • AT    24 października 2016 - 07:49
Pociąg Praga-Warszawa-Wilno: Większa dotacja na międzynarodowe połączenia kolejowe
Siatka połączeń międzynarodowych będzie kształtowana na podstawie zapewnienia połączeń z Warszawy do Berlina, Pragi, Bratysławy, Kijowa, Mińska, Moskwy czy Wilna. (fot.pixabay.com)

• Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce, by pociągami międzynarodowymi jeździło dwa razy więcej pasażerów.
• Aby to osiągnąć resort jest gotowy zwiększyć dofinansowanie do tego typu kursów.
Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", resort infrastruktury chce, by do 2020 roku podwoiła się liczba pasażerów wybierających się za granicę pociągami z obecnych ponad pół miliona do ponad miliona. W 2025 roku ma ona wynieść milion dwieście tysięcy.

- Siatka połączeń międzynarodowych będzie kształtowana na podstawie następujących założeń: zapewnienie połączeń z Warszawy do stolic krajów sąsiadujących z Polską, czyli do: Berlina, Pragi, Bratysławy, Kijowa, Mińska, Moskwy czy Wilna, a także kursów z innych polskich miast do ośrodków zagranicznych - mówi Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity.

Czytaj też: PKP Intercity zainwestują miliardy w tabor i zaplecze

"Puls Biznesu" zwraca uwagę, że PKP Intercity muszą zadbać o pasażerów zagranicznych, bo mogą ich stracić na rzecz przewoźników lotniczych i autobusowych.

Rządowi urzędnicy prognozując wzrost liczby osób podróżujących pociągiem za granicę, przewidują także spore zmiany w dotacjach budżetowych do międzynarodowych pociągów. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zakłada, że w latach 2016-2023 sięgną one 523 milionów złotych - podaje "Puls Biznesu".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.