PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociąg Wrocław-Berlin: Od 30 kwietnia rusza weekendowe połączenie kolejowe

  • PAP/AT    18 kwietnia 2016 - 18:50
Pociąg Wrocław-Berlin: Od 30 kwietnia rusza weekendowe połączenie kolejowe
Połączenie będzie dotowane przede wszystkim przez niemieckie landy. Bilet w dwie strony ma kosztować 38 euro (fot.wroclaw.pl)

• 30 kwietnia ruszy specjalne połączenie kolejowe między Berlinem i Wrocławiem.
• "Pociąg do kultury", który będzie kursował w weekendy.
• Uruchomiono go, aby przybliżyć berlińczykom wydarzenia artystyczne organizowane we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury.
Stolica Dolnego Śląska nie ma bezpośredniego połączenia z Berlinem od grudnia 2014 r. Wówczas zlikwidowano połączenie, które obsługiwało PKP Intercity.

Jak powiedział w poniedziałek dziennikarzom Grzegorz Roman, doradca prezydenta Wrocławia ds. transportu aglomeracyjnego, połączenie kolejowe Wrocławia z Berlinem powstało na wzór podobnego połączenia czeskiego Pilzna (sprawowało tytuł ESK w 2015 r.) z niemieckimi miastami.

Pociąg relacji Berlin-Wrocław będzie kursował w weekendy, od 30 kwietnia. Przewidziano połączenie z Berlina do Wrocławia w sobotę oraz dwa połączenia z Wrocławia do Berlina - w sobotę wieczorem i w niedzielę. Połączenie uruchomią dwa niemieckie landy - Brandenburgia i Berlin, a touroperatorem będą Koleje Dolnośląskie. Połączenie ma funkcjonować do września.

Czytaj też: Europejska Stolicy Kultury: Wrocław promował się w Berlinie

Składy, które zaczną kursować pomiędzy stolicą Dolnego Śląska a Berlinem nazwano "Pociągiem do kultury". W pociągu będzie rozprowadzana gazeta w języku niemieckim z informacjami dotyczącymi wydarzeń organizowanych w ramach ESK.

"Celem tego przedsięwzięcia jest oczywiści dowóz turystów, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniach ESK do Wrocławia. Jednak chcielibyśmy, by uruchomienie tego połączenia stworzyło atmosferę do dyskusji o przywróceniu stałego połączenia kolejowego z Berlina na południe Polski - do Wrocławia, Katowic i Krakowa" - mówił Roman.

Połączenie będzie dotowane przede wszystkim przez niemieckie landy. Bilet w dwie strony ma kosztować 38 euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Głód w wielkim mieście, 2016-04-18 21:34:45

    Dla wszystkich, którzy będą się wybierać do Berlina zajrzyjcie na bloga o ciekawych miejscach i fantastycznych knajpkach w stolicy Niemiec. Pisany po polsku!