PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągi dla metra na kredyt

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    31 sierpnia 2011 - 07:38
Pociągi dla metra na kredyt

Kredyt na zakup 210 wagonów Inspiro zaciągnęło Metro Warszawskie. Europejski Bank Rozbudowy i Rozwoju pożyczył miastu 320 mln zł, czyli 30 proc. wartości zamówienia, które przekracza 1,029 mld zł.
W czwartek Metro Warszawskie wpłaci 85 mln zł zaliczki dla niemiecko-polskiego konsorcjum Siemensa i Newagu, z którym ratusz w lutym podpisał umowę. Co tydzień spotykają się inżynierowie z Metra Warszawskiego i od producenta w sprawie rozwiązań technicznych i wyposażenia pociągów – informuje „Życie Warszawy”.

Czytaj też: Metro kupuje nowy tabor

35 charakterystycznych 6-wagonowych składów Inspiro – z kabinami w kształcie głowy owada – ma zostać dostarczonych do końca 2013 r. 15 z nich będzie obsługiwać pierwszą linię metra, a 20 – tę drugą, właśnie budowaną. Dzięki nowym pociągom metro będzie w stanie wozić pasażerów między rondem Daszyńksiego a Dworcem Wileńskim co dwie minuty w szczycie.

Pierwszych 10 składów zostanie wyprodukowanych w zakładach w Wiedniu, a następnych 25 – w Nowym Sączu. Atut Inspiro: długie okresy między przeglądami. Rosyjskie składy 81 muszą zjeżdżać na przegląd co 20 godzin, a francuskie Metropolis co 14 dni. Dla Inspiro wystarczyć ma przegląd co trzy miesiące – podaje „Życie Warszawy”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.