PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągi, Kielce i Sandomierz: W wakacje będzie kursował specjalny pociąg Przewozów Regionalnych

  • PAP/AT    24 maja 2016 - 19:26
Pociągi, Kielce i Sandomierz: W wakacje będzie kursował specjalny pociąg Przewozów Regionalnych

Pociąg będzie przejeżdżał m.in. przez Skarżysko-Kamienną, Starachowice oraz Ostrowiec Świętokrzyski (fot. przewozyregionalne.pl)

W każdy wakacyjny weekend, mieszkańcy Kielc będą mogli skorzystać ze specjalnego pociągu do Sandomierza, powiedział dyrektor świętokrzyskiego oddziału Przewozów Regionalnych Robert Zaborski. Linię będą obsługiwały nowoczesne składy.
O uruchomieniu wakacyjnej linii łączącej Kielce z Sandomierzem zdecydował samorząd województwa świętokrzyskiego. "Decyzją marszałka województwa, organizatora przewozów, będziemy je realizować nowoczesnym taborem - Acatusem Plus z Pesy Bydgoszcz (zakupionym w tym roku - red.) albo Impulsem z Newagu Myślimy, że będzie to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla mieszkańców Kielc i północnej części województwa, przez którą przebiega linia" - powiedział Zaborski. Wymienione pociągi są klimatyzowane, mają bezpłatną łączność WiFi oraz miejsce na rowery.

Czytaj też: Czyje pociągi spóźniają się najczęściej, a czyje są na czas?

Pociąg będzie przejeżdżał m.in. przez Skarżysko-Kamienną, Starachowice oraz Ostrowiec Świętokrzyski. Jak podkreślił Zaborski przedsięwzięcie będzie odbywało się we współpracy z władzami Sandomierza. "Ułatwimy dostanie się z dworca, pod bramę Opatowską. W cenie biletu będzie podstawiana komunikacja miejska" - dodał. Niewykluczone, że w porannym pociągu pojawi się przewodnik turystyczny, który będzie opowiadał o mijanych atrakcjach na trasie.

Kurs w jedną stronę ma trwać od 2 do 2,5 godziny. "Jesteśmy przed modernizacją tej linii. W momencie gdy zakończą się prace związane z sygnalizacją na odcinku Ostrowiec-Sandomierz ten czas będzie znacznie skrócony" - wyjaśnił Zaborski. Wtedy, jak zapowiedział, będzie można zastanowić się nad stałymi kursami między Kielcami a Sandomierzem.

Pociągi Kielce-Sandomierz będą kursowały od 25 czerwca do 28 sierpnia br. w każdy weekend oraz święto 15 sierpnia. Według wicemarszałka województwa świętokrzyskiego Jana Maćkowiaka pociąg do nadwiślańskiego miasta będzie odjeżdżał z Kielc o 7.10. Na miejscu będzie o 9.40. Powrotny kurs zaplanowano na godzinę 16.55. Kielczanie wrócą do swojego miasta tuż przed godz. 19.

Na kolejowej mapie województwa świętokrzyskiego istnieje 10 linii o łącznej długości 696 km z czego ponad połowa stanowią linie znaczenia państwowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • JMB, 2016-07-05 19:15:16

    Brak: 1)info w/s ceny biletu normalnego oraz ulgowego dla uprawnionych w obie strony. 2) Czy zwiedzanie miasta ma być indywidualnie lub z przewodnikiem. 3) O której i skąd będzie odjazd na dworzec, aby zdążyć na powrót planowany o 16:55?