Pociagi konkurują z autobusami na trasie Kraków - Wrocław

Jeszcze kilka lat temu Kraków i Wrocław łączyło jedynie kilka połączeń autobusowych na dobę, a niemal cały ruch pasażerski odbywał się koleją. Obecnie połączeń autobusowych jest ponad 30. W grudniu 2014 roku PKP Intercity zyska jednak narzędzia pozwalające odzyskać pasażerów. Pytanie, jak z nich skorzysta?
Pociagi konkurują z autobusami na trasie Kraków - Wrocław

Obecnie pociągi PKP Intercity, jeżdżące przez Katowice, Zabrze, Gliwice, Kędzierzyn-Koźle i Opole pokonują, trasę między Krakowem i Wrocławiem w około 5 godzin. PKP Intercity uruchamia po cztery pary połączeń, a Przewozy Regionalne jedną parę na dobę.

Tymczasem stale rośnie konkurencja ze strony Polskiego Busa. Obecnie z Krakowa do Wrocławia uruchamia on 19 połączeń na dobę, a w przeciwnym kierunku 20 połączeń. Od 1 października ich liczba zwiększy się o sześć kolejnych.

Czytaj także: Cztery województwa wspólnie zakupiły pociągi

Do tego dochodzi 12 par autobusów na dobę od innych przewoźników.

W zdecydowanej większości autobusy oferują bezkonkurencyjny dla pociągów czas przejazdu. W przypadku Polskiego Busa wynosi on 3 godziny 10 minut. Do tego 7 par autobusów innych przewoźników zapewnia przejazd poniżej 4 godzin.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE