PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągi na Śląsku nadal zastępują autobusy

  • PAP    13 grudnia 2012 - 08:47
Pociągi na Śląsku nadal zastępują autobusy

W czwartek na tory woj. śląskiego, podobnie jak dzień wcześniej, nie wyjadą 92 pociągi, które będą zastąpione autobusami – wynika z informacji wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego w Katowicach.
Z danych przekazanych służbom kryzysowym przez kolej wynika, że w czwartek będzie utrzymany wprowadzony w środę „urealniony" rozkład jazdy, gdzie część pociągów zastąpiono komunikacją zastępczą.

Czytaj też: Afera z regionalnymi Kolejami Śląskimi to złe miłego początki?

Koleje Śląskie zapewniają, że na głównych trasach województwa - z Gliwic przez Katowice do Częstochowy, a także z Katowic do Bielska-Białej i Wisły Głębce - nie ma zakłóceń.

Czytaj też: Chcą odwołać marszałka za chaos na śląskiej kolei

Na liniach Częstochowa-Lubliniec, Katowice-Imielin, Bielsko-Biała-Cieszyn, Bielsko-Biała-Wadowice oraz Wodzisław Śląski-Rybnik-Pszczyna-Czechowice-Dziedzice zamiast pociągów jeżdżą autobusy i busy.

Czytaj też: Nowak: "Apeluję do pani prezes Przewozów Regionalnych, aby zawróciła pociągi"

Ponadto, według służb kryzysowych, utrudnienia są na trasie do Rybnika, w okolicach Czerwionki-Leszczyn, gdzie stwierdzono pęknięcie szyny. Uszkodzony odcinek pasażerowie muszą omijać autobusami. Problemy mogą potrwać kilka godzin.

Problemy na śląskich torach rozpoczęły się w poniedziałek, dzień po przejęciu obsługi całości połączeń w regionie przez samorządową spółkę Koleje Śląskie. Przyczyną odwoływania pociągów i opóźnień były błędy organizacyjne, awarie taboru i zimowa pogoda.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.