PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągi na trasie Białystok-Warszawa pojadą inaczej

  • PAP    28 sierpnia 2014 - 12:25
Pociągi na trasie Białystok-Warszawa pojadą inaczej

Przez modernizację trasy kolejowej Warszawa-Białystok od 12 października zamknięty zostanie odcinek od Tłuszcza do Łochowa, a od stycznia do Sadownego (Mazowieckie). Dzięki temu inwestycja ma się zakończyć 10 miesięcy wcześniej. Podróżnych czekają utrudnienia.
O zamknięciu tego odcinka trasy, w ramach modernizacji linii kolejowej E-75 Rail Baltica i możliwych wariantach przewozu pasażerów do zakończenia tej inwestycji, przedstawiciele spółek PKP PLK poinformowali na konferencji prasowej w Białymstoku.

Jak mówił Maciej Dutkiewicz z biura prasowego PKP PLK, dzięki takiemu zamknięciu odcinka Tłuszcz-Sadowne prace w tym miejscu powinny zakończyć się pod koniec przyszłego roku. "Gdyby ruch został utrzymany, utrudnienia związane z remontem trwałyby do października 2016 roku" - dodał.

Czytaj też: Więcej nowych pociągów w Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Na czas całkowitego zamknięcia tego odcinka rozważane są cztery warianty zapewnienia komunikacji zastępczej pasażerom na trasie z Warszawy do Białegostoku i z powrotem. Brane są pod uwagę np. przewozy autobusami na trasie Warszawa-Małkinia, a tam przesiadka do pociągów Małkinia-Białystok (i podobnie w drugą stronę).

Decyzja w sprawie wyboru wariantu ma być podjęta w przyszłym tygodniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.