PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągi: Nowe połączenia w Tatry i Beskidy

  • PAP/AT    22 sierpnia 2017 - 11:48
Pociągi: Nowe połączenia w Tatry i Beskidy
Pociągi: PKP Intercity uruchamia weekendowe połączenie z Bydgoszczy do Zakopanego (fot.facebook.com/PKP.Intercity)

Od września pasażerowie planujący wyjazd do turystycznej stolicy Tatr lub w Beskidy zyskają nowe połączenia na trasie Bydgoszcz-Zakopane.
Dodatkowe połączenia w Tatry i Beskidy uruchomi we wrześniu tego roku PKP Intercity - poinformowała spółka.

Od soboty, 9 września tego roku PKP Intercity uruchomi nowe, weekendowe połączenie z Bydgoszczy do Zakopanego. Skład TLK Halny pojedzie m.in. przez Poznań, Wrocław, Opole i Żywiec.

Pasażerowie planujący wyjazd zarówno do turystycznej stolicy Tatr, jak i Beskidów, od 9 września tego roku zyskają weekendowe połączenie na trasie Bydgoszcz-Zakopane. Po drodze pociąg TLK Halny zatrzyma się m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu czy Bielsko-Białej.

Jednocześnie nowo uruchomiony skład PKP Intercity pojedzie trasą przez Żywiec i Suchą Beskidzką zapewniając turystom dojazd do miejscowości, z których można bezpośrednio wyruszyć na szlak w Beskidy Zachodnie.

Czytaj też: Małopolskie stawia na rozwój Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Planuje zakup czterech nowych pociągów

Również od września, podróżni dotrą do Zakopanego kilkoma pociągami PKP Intercity. Pasażerowie będą mieć do dyspozycji składy weekendowe m.in. z Krakowa (TLK Malinowski) i ze Szczecina (TLK Haller) oraz codzienne połączenie z Trójmiasta (TLK Karpaty).

Dodatkowo, przez cały wrzesień, pociąg EIC Tatry, zamiast tylko w weekendy, będzie kursował codziennie na trasie z Warszawy do Zakopanego.

Składami przewoźnika podróżni dojadą także w inne górskie regiony Polski, m.in. w Karkonosze do Jeleniej Góry, w Bieszczady do Zagórza czy w Beskidy do Żywca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.