Pociągi PKP Intercity są przepełnione. UTK stawia zarzuty

Urząd Transportu Kolejowego skontrolował pociągi. Stawia zarzuty PKP Intercity.

Pociągi PKP Intercity są przepełnione. UTK stawia zarzuty
(PKP Intercity, fot.PTWP)

Nowoczesne składy pendolino cieszą się popularnością na linii Warszawa - Kraków, a na wielu trasach - wysokim obłożeniem w weekendy. W pozostałe dni nie są jednak zbyt oblegane. Sporo pasażerów wciąż korzysta z tańszych pociągów TLK, których standard jest niski. Efektem są skargi do Urzędu Transportu Kolejowego (UTK), które skłaniają pracowników regulatora do kontroli pojazdów pasażerskiej spółki - informuje "Puls Biznesu".

Tylko w ostatnim miesiącu trzykrotnie pokazał on PKP Intercity żółtą kartkę. Otrzymawszy wiele skarg, skontrolował pociągi TLK Mazury kursujące na trasie Olsztyn Główny - Kraków Płaszów. Zarzucił Intercity, że były przepełnione, co powodowało "zagrożenie bezpieczeństwa pasażerów".

Składy zostały wydłużone, a UTK nakazał skontrolowanie innych pojazdów przewoźnika. Właśnie poinformował o efektach kolejnych kontroli. Przedstawiciele PKP Intercity obiecują, że zastrzeżenia, wraz z wprowadzaniem na tory nowego taboru, będą pojawiać się coraz rzadziej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

no to pkp dokupi kolejne pendolino i puści na trasy przepełnione. Wówczas będzie już luźno, bo nikogo nie będzie stać na bilet:-)

leda, 2015-04-01 10:31:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE