PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągi PKP Intercity są przepełnione. UTK stawia zarzuty

  • PAP/AT    1 kwietnia 2015 - 07:13
Pociągi PKP Intercity są przepełnione. UTK stawia zarzuty

(PKP Intercity, fot.PTWP)

Urząd Transportu Kolejowego skontrolował pociągi. Stawia zarzuty PKP Intercity.
Nowoczesne składy pendolino cieszą się popularnością na linii Warszawa - Kraków, a na wielu trasach - wysokim obłożeniem w weekendy. W pozostałe dni nie są jednak zbyt oblegane. Sporo pasażerów wciąż korzysta z tańszych pociągów TLK, których standard jest niski. Efektem są skargi do Urzędu Transportu Kolejowego (UTK), które skłaniają pracowników regulatora do kontroli pojazdów pasażerskiej spółki - informuje "Puls Biznesu".

Tylko w ostatnim miesiącu trzykrotnie pokazał on PKP Intercity żółtą kartkę. Otrzymawszy wiele skarg, skontrolował pociągi TLK Mazury kursujące na trasie Olsztyn Główny - Kraków Płaszów. Zarzucił Intercity, że były przepełnione, co powodowało "zagrożenie bezpieczeństwa pasażerów".

Składy zostały wydłużone, a UTK nakazał skontrolowanie innych pojazdów przewoźnika. Właśnie poinformował o efektach kolejnych kontroli. Przedstawiciele PKP Intercity obiecują, że zastrzeżenia, wraz z wprowadzaniem na tory nowego taboru, będą pojawiać się coraz rzadziej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • leda, 2015-04-01 10:31:56

    no to pkp dokupi kolejne pendolino i puści na trasy przepełnione. Wówczas będzie już luźno, bo nikogo nie będzie stać na bilet:-)