Pociągi PKP Intercity zmienią rozkład

Z powodu modernizacji kilku odcinków szlaków kolejowych, PKP Intercity wprowadza od poniedziałku 3 września zmiany w rozkładzie jazdy swoich pociągów. Obejmą one 80 z 300 uruchamianych dziennie połączeń i potrwają do 15 października - poinformowała spółka.
Pociągi PKP Intercity zmienią rozkład
Jak podkreśla Intercity, prace modernizacyjne prowadzone będą w wielu rejonach Polski, m.in. na linii Warszawa - Trójmiasto, na odcinku Rawicz - Wrocław, pomiędzy Kutnem a Toruniem, na odcinku Sosnowiec Jęzor - Jaworzno Szczakowa, czy na terenie Łódzkiego Węzła Kolejowego.

Kursujące tamtędy pociągi pojadą objazdami, niektóre będą miały skróconą relację, na pewnych odcinkach uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

Na niektórych trasach przewoźnicy: PKP Intercity, Przewozy Regionalne oraz Koleje Mazowieckie będą wzajemnie honorować swoje bilety. Zmiany mają objąć 26 proc. z ponad 12,5 tys. pociągów, które Intercity uruchomi między 3 września a 15 października.

"Na części remontowanych tras wprowadziliśmy oferty promocyjne, m.in. Bilet Rewelacyjny, a na trasie z Warszawy do Gdańska zaproponowaliśmy pasażerom pociągi ekspresowe w niższej cenie, zmieniając ich kategorię na TLK, zachowując jednocześnie wyższy standard" - zaznaczyła rzecznik PKP Intercity Małgorzata Sitkowska.

Spółka apeluje o dokładne zapoznanie się ze zmienionym rozkładem jazdy, który jest już dostępny na stronie internetowej intercity.pl. Informacje można również uzyskać pod numerem Infolinii Kolejowej Intercity 19 757. Intercity zapowiada też, że na tydzień przed wprowadzeniem zmian wzmocni swoje punkty informacyjne na dworcach.

W sumie w okresie 3 września - 15 października br. PKP Intercity uruchomi ponad 12 600 pociągów, z czego zmiany dotyczyć będą 26 proc.

Intercity uruchomi 3 września nowe, bezpośrednie połączenie z Lublina do Kołobrzegu. Do pociągu TLK "Czartoryski" relacji Lublin - Gdynia Główna włączona zostanie grupa wagonów do Kołobrzegu, która w Bydgoszczy będzie odłączana i kierowana do Kołobrzegu przez Piłę. Natomiast od 8 września z ekspresu "Małopolska" Gdynia-Kraków zniknie weekendowy łącznik z Krakowa do Zakopanego.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE