PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągi PolRegio: Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na Podkarpaciu

  • PAP/AT    12 marca 2018 - 07:30
Pociągi PolRegio: Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na Podkarpaciu
Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 9 czerwca (fot.pixabay.com)

W związku z remontami kolejowymi zmienił się rozkład jazdy pociągów POLREGIO uruchamianych przez Przewozy Regionalne na Podkarpaciu.
  • Od niedzieli (11 marca) zmienił się rozkład jazdy pociągów POLREGIO uruchamianych przez Przewozy Regionalne na Podkarpaciu.
  • Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania rozkładu do prac remontowych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej - PKP PLK.
  • Najpoważniejsze zmiany na Podkarpaciu czekają podróżnych w związku z remontem na linii 101 i całodobowym zamknięciem torów na odcinku Jarosław-Horyniec Zdrój.

Jak poinformował Jan Prawelski z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych, nieznacznym zmianom uległy od niedzieli czasy kursowania niektórych pociągów. "Informacje o nowym rozkładzie jazdy można uzyskać m.in. w kasach biletowych czy pod numerem naszej infolinii 703 20 20 20" - dodał.

Najpoważniejsze zmiany na Podkarpaciu czekają podróżnych w związku z remontem na linii 101 i całodobowym zamknięciem torów na odcinku Jarosław-Horyniec Zdrój. "W dniach 11 - 27 kwietnia zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa dla wszystkich pociągów kursujących na tym odcinku" - dodał Prawelski.

PKP PLK nadal prowadzi prace modernizacyjne na linii 106, gdzie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową pomiędzy Boguchwałą a Jasłem. Nadal zawieszone będą pociągi relacji Jasło - Targowiska, Komańcza - Jasło oraz Gorlice - Jasło. Natomiast pociągi kursujące na linii Rzeszów - Komańcza i Rzeszów - Gorlice dojeżdżają tylko do stacji Jasło. Zakończenie utrudnień planowane jest na czerwiec br.

Prawelski przypomniał, że od 1 marca br. trwają również prace modernizacyjne na linii 68 pomiędzy stacją Kraśnik a stacją Lublin-Zemborzyce. Na tym odcinku dla wszystkich pociągów kursujących z Rzeszowa do Lublina została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Prawelski zaznaczył, że w dniach 28-29 kwietnia oraz 1 i 3 maja po raz pierwszy w tym roku będzie kursował pociąg relacji Rzeszów-Zamość Wschód. Pociąg wyruszy z Rzeszowa o godzinie 7 i przyjedzie do stacji Zamość o godzinie 11:47. Pociąg powrotny odjedzie z Zamościa o godzinie 16:50 i przyjedzie do Rzeszowa o godzinie 21:46.

W tych samych dniach, czyli 28-29 kwietnia oraz 1 i 3 maja kursował będzie pociąg Rzeszów-Sandomierz. Pociąg wyruszy z Rzeszowa o godzinie 7:22 i przyjedzie do Sandomierza o godzinie 8:49. Pociąg powrotny odjedzie z Sandomierza o godzinie 17:14 i przyjedzie do Rzeszowa o godzinie 18:46.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 9 czerwca. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.polregio.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.