PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągi: Polska uruchamia nowe trasy kolejowe

  • AT    12 lipca 2017 - 07:15
Pociągi: Polska uruchamia nowe trasy kolejowe
(fot.pixabay.com)

Polska chce uruchomić kolejne trasy kolejowe łączące Europę z Azją.
Polska stawia na kolej. Chce uruchamiać kolejne trasy transportowe łączące Europę z Azją. Rok temu otwarto stałe połączenie kolejowe między Polską a Chinami w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku.

Jak czytamy w "Naszym Dzienniku", Polsce zależy na rozwijaniu innej trasy Nowego Jedwabnego Szlaku, która będzie alternatywą wobec "szlaku rosyjskiego". Chodzi o tzw. południowy szlak - z Chin do Polski przez Kazachstan, Azerbejdżan, Turcję i Bałkany lub przez Gruzję i Ukrainę.

Realizacja tych założeń - podaje "Nasz Dziennik" - ma być możliwa dzięki umowie, jaką Polskie Koleje Państwowe podpisały z kolejami Azerbejdżanu. Innym działaniem, które ma zintensyfikować ruch handlowy na polskiej kolei jest przystąpienie do tzw. Międzynarodowej Transkaspijskiej Trasy Transportowej, która jest południową odnogą Jedwabnego Szlaku.

Czytaj też: Wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity. Jest nowe połączenie

"Nasz Dziennik" informuje również, że innym celem Polskich Kolei Państwowych jest przejęcie dużej części rynku transportowego między Europą a Indiami.Zdaniem autora artykułu, ten projekt może przynieść sukces, ponieważ Indie niechętnie patrzą na swój udział w projekcie Nowego Jedwabnego Szlaku z uwagi na bezpośrednią rywalizacje z Chinami, dlatego szukają innych szlaków komunikacyjnych z Europą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.