PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągi z priorytetem

  • PAP    8 czerwca 2012 - 15:28
Pociągi z priorytetem

Pociągi kursujące pomiędzy miastami gospodarzami Euro 2012 – zarówno rozkładowe, jak i specjalne oraz międzynarodowe – będą miały w trakcie trwania turnieju priorytet.
Poinformował o tym w piątek rzecznik zarządzającej torami spółki PKP PLK Mirosław Siemieniec. Jak poinformował rzecznik, chodzi o to, by pociągi wiozące kibiców docierały do celu na czas i zgodnie z rozkładem.

Kolejarze przygotowują się także na wypadek ewentualnych usterek. W piątek, w pierwszy dzień Euro 2012, w gotowości będzie 175 zespołów szybkiego usuwania awarii i 25 specjalnych pociągów ratownictwa kolejowego.

W różnych miejscach w Polsce rozstawiono 35 lokomotyw spalinowych i elektrycznych. Do dyspozycji jest również 86 pociągów sieciowych niezbędnych przy usuwaniu ewentualnych awarii sieci trakcji elektrycznej.

W gotowości jest także Straż Ochrony Kolei. Funkcjonariusze SOK mają zabezpieczać tereny i obiekty kolejowe. W tym celu będą wykorzystywać 53 samochody terenowe i 9 pojazdów mobilnego centrum monitoringu. SOK będzie też współpracować z innymi służbami zaangażowanymi w zabezpieczenie turnieju.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.