PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągiem do Zakopanego na święta i sylwestra. Koleje Małopolskie uruchomią specjalne kursy

  • KDS    20 grudnia 2017 - 18:52
Pociągiem do Zakopanego na święta i sylwestra. Koleje Małopolskie uruchomią specjalne kursy
Pierwszy świąteczny pociąg ruszy dzień przed wigilią, w sobotę 23 grudnia (fot. malopolska.pl)

To już kolejna odsłona specjalnych połączeń uruchamianych na wyjątkowe okazje. Tym razem Koleje Małopolskie zapewnią bezpośrednie połączenia z Krakowa do Zakopanego z okazji Świąt i sylwestra.
Jak przekonuje samorządowy przewoźnik, pociągi mają być najlepszą alternatywą do stania w gigantycznym korku na popularnej Zakopiance. W sumie do zimowej stolicy Polski zaplanowano cztery połączenia. 

Pierwszy pociąg ruszy dzień przed Wigilią, w sobotę 23 grudnia. Świąteczny pociąg wyruszy ze stacji Kraków Główny o godz. 9:22, a przyjazd do Zakopanego jest planowany na godz. 12:11. W podróż powrotną do Krakowa pociąg pojedzie o godz. 19:22. Dojazd do celu zaplanowano na 22:16.

Kolejne kursy realizowane z identycznym rozkładem jazdy zaplanowano na 26 i 30 grudnia oraz 1 stycznia.

- Biorąc pod uwagę fakt, że okres świąteczno-noworoczny zawsze wiąże się z dużym zainteresowaniem wyjazdami w góry, a to – niestety - z dużym ruchem i korkami na drogach prowadzących na Podhale, już teraz można założyć, że wybór połączenia kolejowego na tej trasie będzie najszybszym sposobem, aby dojechać do Zakopanego, a następnie wrócić do Krakowa - przekonują przedstawiciele spółki. 

Za normalny bilet z Krakowa do Zakopanego zapłacimy 14 zł. Studenci 6,86 zł. Spółka przypomina, że obowiązują również pozostałe ulgi ustawowe.

Bilety można kupić w przedsprzedaży poprzez stronę internetową Kolei Małopolskich, kartę MKA, aplikację iMKA oraz w serwisie e-Podróżnik. W dniu wyjazdu będzie można je kupić u obsługi pociągu bez opłaty za wydanie biletu w pociągu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.