PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągiem i po mieście na wspólnym bilecie

  • PAP    18 października 2012 - 17:53
Pociągiem i po mieście na wspólnym bilecie

Pasażerowie PKP Intercity od 25 października będą mogli kupić bilet kolejowy, który będzie uprawniał ich w dniu podróży do godzinnego przejazdu komunikacją miejską w Warszawie. Podobne rozwiązane obowiązuje już w Przewozach Regionalnych.
Warszawski bilet IC to wspólna oferta Zarządu Transportu Miejskiego i PKP Intercity. Pasażerowie pociągów Express InterCity, Express i TLK będą mogli poruszać się komunikacją miejską na terenie 1. strefy biletowej w Warszawie przed wyjazdem ze stolicy lub po przyjeździe do niej.

Pasażer sam określi czas przejazdu - na bilecie będzie musiał wpisać godzinę rozpoczęcia podróży miejskim transportem: autobusem, tramwajem, metrem lub pociągiem SKM. Bilet będzie nieważny, jeśli pasażer nie wpisze godziny lub wpisze ją dopiero po rozpoczęciu podróży komunikacją miejską.

Czytaj też: Legitymacja studencka zamiast biletu w Łodzi

Jak wyjaśnił Konrad Klimczak z biura prasowego ZTM, do biletu kolejowego będzie doliczana opłata ryczałtowa w wysokości 3,40 zł. Warszawski bilet IC będzie można kupić w kasach biletowych spółki PKP Intercity lub w pociągu spółki u konduktora.

Rozwiązanie ma być ułatwieniem dla podróżujących do Warszawy. Bilet warszawski funkcjonuje już w spółce Przewozy Regionalne.

ZTM organizuje i nadzoruje komunikację miejską w aglomeracji warszawskiej. Codziennie na ulice wyjeżdża 1,5 tysiąca autobusów, 400 tramwajów, 30 pociągów metra i 19 pociągów SKM.

PKP Intercity to polski operator kolejowy specjalizujący się w krajowych i międzynarodowych przewozach dalekobieżnych, należący do Grupy PKP. Przewoźnik każdego dnia uruchamia ok. 350 pociągów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.