PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągiem na trasie Toruń - Ciechocinek przez cały wrzesień

  • PAP    1 września 2014 - 17:53
Pociągiem na trasie Toruń - Ciechocinek przez cały wrzesień

Arriva RP przedłużyła do końca września weekendowe kursowanie pociągów na trasie Toruń - Ciechocinek, które wprowadzono na okres wakacji. Od 21 czerwca do 31 sierpnia z połączenia skorzystało 6,5 tys. podróżnych.
"Jesteśmy mile zaskoczeni sporym zainteresowaniem przejazdami pomiędzy Toruniem a Ciechocinkiem i dlatego zdecydowaliśmy się na kursowanie pociągów również we wrześniu. Chcielibyśmy utrzymywać stałe połączenie, ale konieczne byłoby otrzymanie dotacji. Prowadzimy rozmowy z władzami Ciechocinka, Aleksandrowa Kujawskiego i starostwa w Aleksandrowie Kujawskim, ale na razie nie otrzymaliśmy deklaracji" - powiedziała rzeczniczka Arrivy RP Joanna Parzniewska.

Czytaj tez: Weekendowe pociągi z Torunia do Ciechocinka

 We wrześniu, podobnie jak w wakacje, w soboty i niedziele na 29-kilometrowej linii Toruń Wschód-Ciechocinek i z powrotem będą się odbywać cztery kursy pociągów. Przejazd potrwa około 40 minut, a pociągi będą zatrzymywać się na stacjach Toruń Miasto, Toruń Główny, Aleksandrów Kujawski i Odolion.

Czytaj też:  W wakacje za darmo koleją na linii Bydgoszcz-Toruń

Zanim Arriva RP uruchomiła we wrześniu połączenie sezonowe Toruń - Ciechocinek, przez 2,5 roku na końcowym, 7-kilometrowym odcinku linii pomiędzy Aleksandrowem Kujawskim i Ciechocinkiem w ogóle nie kursowały pociągi. Obsługujące ten odcinek Przewozy Regionalne zrezygnowały w grudniu 2011 r., gdy okazało się, że połączenie nie będzie dłużej dotowane przez samorząd województwa.

Linia kolejowa Aleksandrów Kujawski-Ciechocinek została otwarta w 1867 r. Korzystali z niej m.in. kuracjusze, przyjeżdżający na wypoczynek i leczenie do uzdrowiskowego Ciechocinka. W Aleksandrowie Kujawskim, leżącym na linii Kutno-Toruń-Bydgoszcz-Piła, przesiadali się do pociągów jadących do kurortu. Do początku lat 90. zeszłego wieku na trasie odbywał się również ruch pociągów towarowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2014-09-02 22:53:59

    Duma z bycia Polakiem W tym potężnie wzrasta, Kto jako turysta Zwiedzi oba miasta. Niedawno przypadkowo Te miasta zwiedziłem I takiego uczucia Właśnie doświadczyłem.