PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociągiem ze stolicy do Puszczy Białowieskiej

  • PAP    18 czerwca 2014 - 10:42
Pociągiem ze stolicy do Puszczy Białowieskiej

Głównie z myślą o turystach z Warszawy podlaski oddział Przewozów Regionalnych uruchamia w środę pociąg Hajnówka-Warszawa Wschodnia-Hajnówka, ze specjalnie dołączonym wagonem do przewozu rowerów. Pociąg będzie kursował w weekendy przez całe wakacje.
Hajnówka jest siedzibą powiatu, na którego terenie leży Puszcza Białowieska. Promowanymi formami aktywności fizycznej są tam turystyka rowerowa i nordic walking.

Pociąg "Białowieża" miał być pierwotnie uruchomiony w piątek 20 czerwca. Jak powiedziała PAP dyrektorka podlaskiego oddziału Przewozów Regionalnych Elżbieta Załuska, w związku z wolnym od pracy czwartkiem podjęto decyzję o uruchomieniu połączenia w środę (powrót do Warszawy w niedzielę).

Od następnego tygodnia pociąg będzie wyjeżdżał ze stacji Warszawa Wschodnia w piątek po południu; powrót z Hajnówki - w niedzielę po południu.

W rozkładzie podlaskiego oddziału spółki Przewozy Regionalne to jedyny pociąg do Warszawy, nie ma tam żadnego połączenia z Białegostoku do stolicy kraju. W zmienionym w minioną niedzielę rozkładzie są też dwa połączenia Grodno-Białystok-Małkinia (Mazowieckie), skąd do Warszawy można dojechać, ale przesiadając się do pociągów Kolei Mazowieckich.

Połączenia Białystok-Warszawa-Białystok realizuje spółka PKP Intercity, która w nowym rozkładzie zawiesiła jednak cztery z dziewięciu par pociągów na tej trasie. W miejsce tych czterech kursuje obecnie autobusowa komunikacja zastępcza. Powodem tej zmiany są trwające prace modernizacyjne linii kolejowych. Na razie nie wiadomo, czy te pociągi wrócą do rozkładu jazdy przy jego ponownej korekcie od września.

Czytaj też: Wakacyjne zmiany w rozkładzie jazdy pociagów 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.