PARTNER PORTALU
  • BGK

Poczta Polska oddaje grunty pod Mieszkanie Plus

  • MN    23 maja 2017 - 16:33
Poczta Polska oddaje grunty pod Mieszkanie Plus
Umowa została podpisana między Pocztą Polską a BGK Nieruchomości. (fot. BGKN)

Warszawa, Wrocław, Grudziądz, Rybnik - w tych miastach znajdują się pierwsze grunty, jakie Poczta Polska przekaże na potrzeby Mieszkania Plus.
• Poczta Polska i BGK Nieruchomości podpisały 23 maja umowę ramową o współpracy dotyczącej przekazania gruntów na potrzeby programu Mieszkanie Plus.

• Wstępne porozumienie dotyczy pięciu lokalizacji: dwóch w Warszawie i po jednej we Wrocławiu, Grudziądzu i Rybniku.

• Strony zakładają możliwość rozszerzenia porozumienia w przyszłości także o inne lokalizacje.

Umowę ze strony Poczty Polskiej podpisali prezes Przemysław Sypniewski i członek zarządu Paweł Skoworotko, a ze strony BGK Nieruchomości prezes Mirosław Barszcz i wiceprezes Bartłomiej Pawlak. W spotkaniu wziął udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

- Cieszę się, że Poczta Polska weźmie udział w realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus. Udostępnienie nieruchomości pocztowych na zasadach partnerskiej współpracy z BGKN będzie korzystne dla Poczty Polskiej. Umożliwi budowę mieszkań na wynajem z opcją wykupu i da stabilny i przewidywalny dochód z dotychczas niezbyt intensywnie wykorzystywanych nieruchomości – mówił wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

Korzyści ze współpracy mają być obustronne

- Podpisanie umowy jest dla Poczty Polskiej zaangażowaniem się w rynek, na którym spółka była dotychczas nieobecna. Dzięki współpracy z BGKN Poczta Polska zyska jednocześnie potężnego partnera finansowego i mam nadzieję, że z korzyścią dla Polaków, wspólnie zagospodarujemy tereny, na których - w dłuższej perspektywie - działalność Poczty nie będzie prowadzona i przeniesiona w inne miejsce. Na początek wybraliśmy pięć atrakcyjnych lokalizacji, ale liczymy na rozszerzenie współpracy o kolejne nieruchomości – powiedział prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Lokalizacje znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Grudziądzu i Rybniku. BGKN jest otwarta na rozmowy z kolejnymi partnerami, którzy zaoferują grunty, które będą służyły realizacji projektów w obszarze budownictwa mieszkaniowego w ramach komercyjnej części programu Mieszkanie Plus. Współpraca z Pocztą Polską to dla programu Mieszkanie Plus nowe, atrakcyjne lokalizacje.

- Dzięki współpracy z Pocztą Polską możemy na komercyjnych zasadach pozyskać doskonale zlokalizowane grunty, znajdujące się zarówno w największych polskich miastach, jak i w mniejszych miejscowościach, które mają dynamicznie rozwijający się rynek pracy lub doskonałą komunikację z centrami metropolii - powiedział Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości.

- Pozyskane nieruchomości chcemy zagospodarować w sposób odpowiedzialny i przyjazdy dla społeczności lokalnych. Jednocześnie stawiamy na innowacyjne rozwiązania technologiczne, które zapewnią wysoką jakość budynków przy stosunkowo niskim koszcie budowy, co pozwoli nam zaoferować czynsz dostępny także dla osób słabiej uposażonych.

Mieszkanie Plus to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań dostępnych zarówno dla osób o niskich i umiarkowanych dochodach, jak i tych, których dochody pozwalają na systematyczne oszczędzanie na cele mieszkaniowe. Pierwszy (rynkowy) filar pakietu obejmuje powstanie mieszkań na wynajem (z opcją dojścia do własności mieszkania przez najemcę) na zasadach rynkowych. 

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.