PARTNER PORTALU
  • BGK

Pod Bartoszycami zagospodarują odpady

  • PB    14 września 2010 - 12:32
Pod Bartoszycami zagospodarują odpady

Ponad 9,8 mln zł będzie kosztowała rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Wysiece, k. Bartoszyc.
 Inwestycja obejmuje m.in.: budowę kwatery składowiska odpadów o pojemności 251 tys. m3 i kompostowni odpadów biodegradowalnych o powierzchni 2,4 tys. m2. Zakład otrzymał dofinansowanie w formie pożyczki ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wkład własny spółki wynosi ponad 2,5 mln zł.  

- Rozbudowa zakładu stworzy efekt ekologiczny w postaci zwiększenia przyjmowanych odpadów na składowisku, między innymi z sąsiednich gmin. W ten sposób rozbudowa przyczyni się do ograniczenia składowania odpadów w niedozwolonych miejscach.- wyjaśniał Krzysztof Borys, prezes ZGO w Wysiece, cytowany w komunikacie WFOŚiGW w Olsztynie.

- Gratuluje Bartoszycom, że od lat tak konsekwentnie realizują program gospodarki odpadami - mówi Maria Sokoll, zastępca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie. - Gratuluję przede wszystkim radnym, że tak wnikliwie przyglądali się temu projektowi. Dziś śmiało można powiedzieć, że jesteście liderami na mapie regionu pod względem inwestycji związanych z gospodarką odpadową.

Planowany czas zakończenia inwestycji to koniec grudnia tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.