PARTNER PORTALU
  • BGK

Podebatują o Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

  • GK/uml.lodz.pl    4 października 2011 - 12:50
Podebatują o Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Rada miejska ma zwrócić się do prezydent Łodzi o podjęcie rozmów z władzami woj. łódzkiego w sprawie przystąpienia miasta do spółki Łódzka Kolej Aglomeracyjna.
Projekt ŁKA ma na celu stworzenie systemu transportu zbiorowego łączącego miasta wchodzące w skład łódzkiej aglomeracji.

W samej Łodzi ma pełnić funkcję dodatkowego środka transportu po mieście, uzupełniając ofertę komunikacji miejskiej realizowanej przez MPK. Podobne projekty zrealizowano w Szczecinie czy Warszawie.

Liderem projektu jest województwo Łódzkie. – Łódzka Kolej Aglomeracyjna to kluczowy projekt, poprawi komunikację w mieście, będzie takim łódzkim metrem – uważa Tomasz Kacprzak, przewodniczący rady miejskiej.

Jego zdaniem, miasto Łódź powinno aktywnie włączyć się w realizację projektu. W zaproponowanym przez przewodniczącego stanowisku, rada miejska ma zwrócić się do prezydent Łodzi o podjęcie rozmów z władzami woj. łódzkiego w sprawie przystąpienia miasta do spółki realizującej projekt – Łódzka Kolej Aglomeracyjna sp. z o.o.

Propozycja rozpatrywana będzie podczas najbliższej sesji rady miasta. Radni debatować będą również na temat zmiany zasad powierzenia Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnego. Umożliwiłoby to spółce realizowanie usług poza granicami Łodzi, na przykład obsługę linii do Zgierza czy Konstantynowa.

Rozpatrzenie możliwości sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Rowach, czyli ośrodka wczasowo-kolonijnego, której właścicielem jest gmina Ustka, to kolejny ważny punkt obrad.

Dzierżawcą nieruchomości jest prywatne przedsiębiorstwo. – Sprzedaż tej nieruchomości to dobra decyzja, Łodzi nie jest potrzebny taki ośrodek – mówi przewodniczący T. Kacprzak.

Ponadto, rada miejska rozpatrzy m.in. trzy uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Sesja rozpocznie się o godz. 9:00 w najbliższą środę 5 października w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej przy ul. Piotrkowskiej 104. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: