Podkarpacie: Przewozy Regionalne walczą o pasażerów

O prawie 70 procent obniżyły ceny biletów podkarpackie Przewozy Regionalne na wniosek zarządu województwa.
Podkarpacie: Przewozy Regionalne walczą o pasażerów
Podkarpackie Przewozy Regionale radykalnie obniżyły ceny - www.podkarpackie.pl

3 zł zamiast dotychczasowych 6,50 zł – to nowa cena biletu na trasie z Rzeszowa do Łańcuta. To przykładowa propozycja spośród wielu, jakie znalazły się w nowej taryfie, z której już 1 marca będą mogli skorzystać pasażerowie spółki Przewozy Regionalne w województwie podkarpackim.

Oczekiwanie obniżenia cen biletów wyraził zarząd województwa podkarpackiego, negocjując ze spółką umowę na ten rok. To właśnie samorząd województwa jest organizatorem przewozów i dopłaca do nich co roku.

- Jednym z warunków zawarcia umowy na rok 2015 było to, że musimy dostosować cennik usług do stawek przewoźników drogowych. I takie stawki zostały ustalone. Jest to mianowicie 20 groszy za kilometr i 5,30 złotego za kilometr w bilecie miesięcznym – mówi dyrektor Podkarpackiego Oddziału Przewozów Regionalnych Jerzy Churawski.

Te nowe stawki to ewenement w spółce Przewozy Regionalne w skali kraju. Podkarpackie jest pierwszym regionem, który w ten sposób chce zabiegać o pasażerów na swych liniach.

- Do tej pory w standardowej taryfie przewozów regionalnych regularna cena była uzależniona od przedziału kilometrowego. Bilet na trasie na przykład od 5 do 10 km kosztował tyle samo. Teraz pasażer zapłaci za rzeczywiście przejechaną trasę, bo cena ulegała będzie zmianie co kilometr – podkreśla Michał Stillger z centrali spółki Przewozy Regionalne.

- Czas jazdy pociągu wynosi (z Rzeszowa) 11 minut, czego samochodem w żaden sposób nie da się osiągnąć. A dodatkowo taryfa została obniżona z 4,50 na 1,80 zł – co jest kolejnym atutem – dodaje dyrektor Churawski.

Przewozy Regionalne chcą konkurować nie tylko cenami. Przedstawiciele przewoźnika podkreślają wysoki standard, jaki w większości taboru oferują pasażerom. Mogą oni podróżować w klimatyzowanych wagonach, z darmowym dostępem do internetu, przystosowanych dla osób niepełnosprawnych czy do przewozu rowerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wywalić koncerny Samochodowe, To wtedy ożyją Linie kolejowe.

Eterno Vagabundo, 2015-02-26 19:54:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE