PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpacie: Przewozy Regionalne walczą o pasażerów

  • pt    26 lutego 2015 - 09:03
Podkarpacie: Przewozy Regionalne walczą o pasażerów

Podkarpackie Przewozy Regionale radykalnie obniżyły ceny - www.podkarpackie.pl

O prawie 70 procent obniżyły ceny biletów podkarpackie Przewozy Regionalne na wniosek zarządu województwa.
3 zł zamiast dotychczasowych 6,50 zł – to nowa cena biletu na trasie z Rzeszowa do Łańcuta. To przykładowa propozycja spośród wielu, jakie znalazły się w nowej taryfie, z której już 1 marca będą mogli skorzystać pasażerowie spółki Przewozy Regionalne w województwie podkarpackim.

Oczekiwanie obniżenia cen biletów wyraził zarząd województwa podkarpackiego, negocjując ze spółką umowę na ten rok. To właśnie samorząd województwa jest organizatorem przewozów i dopłaca do nich co roku.

- Jednym z warunków zawarcia umowy na rok 2015 było to, że musimy dostosować cennik usług do stawek przewoźników drogowych. I takie stawki zostały ustalone. Jest to mianowicie 20 groszy za kilometr i 5,30 złotego za kilometr w bilecie miesięcznym – mówi dyrektor Podkarpackiego Oddziału Przewozów Regionalnych Jerzy Churawski.

Te nowe stawki to ewenement w spółce Przewozy Regionalne w skali kraju. Podkarpackie jest pierwszym regionem, który w ten sposób chce zabiegać o pasażerów na swych liniach.

- Do tej pory w standardowej taryfie przewozów regionalnych regularna cena była uzależniona od przedziału kilometrowego. Bilet na trasie na przykład od 5 do 10 km kosztował tyle samo. Teraz pasażer zapłaci za rzeczywiście przejechaną trasę, bo cena ulegała będzie zmianie co kilometr – podkreśla Michał Stillger z centrali spółki Przewozy Regionalne.

- Czas jazdy pociągu wynosi (z Rzeszowa) 11 minut, czego samochodem w żaden sposób nie da się osiągnąć. A dodatkowo taryfa została obniżona z 4,50 na 1,80 zł – co jest kolejnym atutem – dodaje dyrektor Churawski.

Przewozy Regionalne chcą konkurować nie tylko cenami. Przedstawiciele przewoźnika podkreślają wysoki standard, jaki w większości taboru oferują pasażerom. Mogą oni podróżować w klimatyzowanych wagonach, z darmowym dostępem do internetu, przystosowanych dla osób niepełnosprawnych czy do przewozu rowerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2015-02-26 19:54:35

    Wywalić koncerny Samochodowe, To wtedy ożyją Linie kolejowe.