PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Autosan dostarczy osiem autobusów dla Dębicy

  • PAP/JS    16 lutego 2018 - 19:20
Podkarpackie: Autosan dostarczy osiem autobusów dla Dębicy
We wszystkich pojazdach, które trafią do dębickiej MKS, zamontowane zostaną ekologiczne silniki EURO 6 firmy CUMMINS i automatyczne skrzynie biegów VOITH (fot. mat. pras.)

Firma Autosan dostarczy dla samorządu Dębicy (Podkarpackie) osiem miejskich autobusów. Pięć pojazdów będzie 10-metrowych, trzy pozostałe będą miały 12 metrów długości. Autobusy będą dostarczone w IV kwartale tego roku.
W Dębicy podpisana została umowa na dostawę pojazdów dla dębickiej Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

Zakup autobusów to jeden z elementów projektu "Ograniczenie niskiej emisji w Dębicko-Ropczyckim Obszarze Funkcjonalnym poprzez zakup nowoczesnych autobusów oraz poprawę infrastruktury drogowej związanej z obsługą transportu drogowego". Budżet projektu, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego, to ponad 9 mln zł.

Jak powiedział podczas uroczystości burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, nowe autobusy oferują lepszy komfort podróżowania, co powinno zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu miejskiego.

"Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się zdobyć dofinansowanie na poprawę transportu i infrastruktury drogowej i podpisać umowę na zakup tak nowoczesnych autobusów, które w pełni są wygodne i bezpieczne dla podróżnych, a także przyjazne środowisku" - dodał.

Podkreślił, że inwestycja będzie istotna z punktu widzenia także okolicznych gmin, gdyż autobusy będą służyły nie tylko mieszkańcom Dębicy.

We wszystkich pojazdach, które trafią do dębickiej MKS, zamontowane zostaną ekologiczne silniki EURO 6 firmy CUMMINS i automatyczne skrzynie biegów VOITH. Autobusy posiadać będą m.in. klimatyzację, monitoring, system informacji głosowej i wizualnej.

W pojazdach zamontowane zostaną również porty USB umożliwiające ładowanie telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Autobusy będą również dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Autobusy 10-metrowe przystosowane będą do przewozu 93 pasażerów, w tym 22 na miejscach siedzących; natomiast pojemność autobusów 12-metrowych wynosić będzie 106 miejsc pasażerskich, z czego 26 będą to miejsca siedzące.

Autosan jest jedną z najstarszych polskich fabryk. 30 marca 2016 roku fabrykę autobusów przejęło konsorcjum spółek PIT-RADWAR i Huta Stalowa Wola, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W ubiegłym roku firma zakontraktowała 134 autobusy. Zatrudnia ponad 360 osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.