PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Od września kolejne połączenie z Jasionki do Londynu

  • PAP/KDS    15 sierpnia 2017 - 11:22
Podkarpackie: Od września kolejne połączenie z Jasionki do Londynu
Od września liczba lotów z podrzeszowskiej Jasionki do Londynu wzrośnie do 13 tygodniowo (fot. pixabay.com)

Londyn - Jasionka -  Londyn. To nowe połączenie lotnicze, które od 9 września uruchamia Ryanair. Tym samym liczba lotów z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce zwiększy się do 13 połączeń tygodniowo.
Nowe połączenie odbywać się będzie w soboty. Zgodnie z rozkładem samolot wystartuje z lotniska Londyn-Stansted o godz. 5.55 i dotrze do Jasionki o godz. 9.30 lokalnego czasu. W drogę powrotną ruszy o godz. 9.55, by wylądować w Londynie o godz. 11.30.

Jak poinformował prezes zarządu lotniska w Jasionce Michał Tabisz, połączenie pozwoli zarówno osobom podróżującym z Wysp Brytyjskich, jak i wylatującym z Podkarpacia dotrzeć do celu już w sobotę przed południem. "Dzięki temu pasażerowie będą mogli wykorzystać weekendy na krótkie odwiedziny u bliskich czy wypady na zakupy" - dodał.

W drogę powrotną pasażerowie będą mogli udać się w niedzielę wieczorem, wylot z Londynu-Stansted do Rzeszowa odbywa się o godz. 18.00, wylot w odwrotnym kierunku o godz. 22.

Jak podkreślił Tabisz, popyt na loty z południowo-wschodniej Polski na Wyspy Brytyjskie wciąż rośnie. "Najlepszym dowodem jest poziom wypełnienia samolotów odlatujących z naszego lotniska nie tylko do Londynu, ale także Manchesteru, Bristolu czy East Midlands. Cieszę się, że dodatkowe połączenie z brytyjską stolicą ułatwi naszym pasażerom podróżowanie w weekendy" - zaznaczył prezes podrzeszowskiego portu.

Nowe połączenie zwiększa do trzynastu tygodniowo liczbę lotów oferowanych przez Ryanair na trasie Londyn-Jasionka-Londyn, 10 lotów odbywa się na lotnisko w Stansted, a trzy do portu lotniczego w Luton.

Władze portu szacują, że dzięki nowemu połączeniu w 2017 r. łączna liczba pasażerów przewiezionych na tej trasie może przekroczyć 200 tys. Bilety można już rezerwować na stronie przewoźnika.

W ub. r. w Jasionce obsłużonych zostało ponad 660 tys. pasażerów. Obecnie z lotniska można dotrzeć m.in. do Warszawy, Londynu, Monachium, Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ocena z Bieszczad, 2017-08-16 07:23:20

    Będzie łatwiej wyjechać elektoratowi PiS czyli PiS na uchodztwie a tereny zajmą "uchodzcy"