PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Przewozy Regionalne będą współpracować z PKS Jarosław

  • PAP/JS    10 stycznia 2018 - 19:04
Podkarpackie: Przewozy Regionalne będą współpracować z PKS Jarosław
Porozumienie daje jasny sygnał, że wspólne przewozy mogą być realizowane na szerszą skalę z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców całego województwa podkarpackiego. (fot. pixabay.com)

Usprawnienie komunikacji w północno-wschodniej części województwa podkarpackiego to główny cel porozumienia, które zostało podpisane w Rzeszowie między Przewozami Regionalnymi a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej Jarosław.
Jak podkreślił prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski, porozumienie daje jasny sygnał, że wspólne przewozy mogą być realizowane na szerszą skalę z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców całego województwa podkarpackiego.

"Integracja to jeden z podstawowych elementów budowania dobrej kolei i stanowi hasło naszej marki Polregio. Podpisane porozumienie z PKS Jarosław to początek współpracy w kierunku integracji połączeń kolejowych i autobusowych" - dodał.

Z kolei prezes PKS Jarosław Ireneusz Kochanowicz przypomniał, że firma świadczy usługi na terenie sześciu powiatów. "Nawiązanie współpracy z Przewozami Regionalnymi traktujemy z jednej strony jako docenienie naszej firmy na rynku transportu zbiorowego, a z drugiej strony jest to wyzwanie, bo będziemy tworzyć nowy produkt dla mieszkańców Podkarpacia" - podkreślił.

Kochanowicz zwrócił uwagę, że efektem porozumienia będzie też zwiększenie efektywności wykorzystania środków transportowych, co pozytywnie wpłynie m.in. na ochronę środowiska.

Porozumienie zakłada m.in. przygotowanie zintegrowanej oferty przewozowej na odcinku Rzeszów-Jarosław-Lubaczów-Horyniec Zdrój-Narol. Przewiduje również współpracę przy sprzedaży biletu na wzajemne usługi poprzez m.in. portal internetowy e-podroznik.pl, pozwoli to wspólnie przygotować rozkład jazdy według potrzeb pasażerów.

Podpisane porozumienie to drugi tego typu dokument, jaki Przewozy Regionalne zawarły z przewoźnikiem autobusowym na Podkarpaciu. Od 2017 roku funkcjonuje wspólny bilet w ramach "Karty miejskiej" z Zakładem Transportu Miejskiego w Rzeszowie pozwalający korzystać podróżnym w ramach jednego biletu z połączeń kolejowych i transportu miejskiego.

Przewozy Regionalne są właścicielem marki Polregio, powstały w 2001 r. Firma jest największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług Polregio korzysta prawie 80 mln pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.