PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie Orliki 2010

  • BEZ    25 listopada 2009 - 16:56

Zarząd Województwa Podlaskiego rozpatrzył wstępnie sprawę budowy boisk wielofunkcyjnych „Orlik 2012” na przyszły rok.
Chęć uczestnictwa w tym samorządowo-rządowym programie zgłosiło ponad dwadzieścia jednostek samorządu terytorialnego. Zarząd Województwa chciałby wszystkie dofinansować, nikomu nie odmawiając pomocy.

Miasto Białystok chciałoby zbudować dwa obiekty, Suwałki jeden, miasto oraz powiat Augustów po jednym. Ponadto przystąpieniem do programu zainteresowane są gminy Choroszcz, Łapy, Juchnowiec Kościelny, Boćki, miasto Hajnówka, powiat hajnowski, miasto Grajewo, powiat grajewski, gmina Goniądz, gmina wiejska w Siemiatyczach, gminy Ciechanowiec, Turośl i Nowe Piekuty oraz wspólnie miasto i powiat w Wysokiem Mazowieckiem.

Trzy gminy - w Puńsku, Krasnopolu i Turośni Kościelnej - chcą budować Orliki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W sumie w przyszłym roku Województwo Podlaskie może się wzbogacić o 23 wielofunkcyjne boiska. Przypomnijmy, że zarówno w zeszłym roku, jak i w bieżącym Podlaskie zajmowało pierwsze miejsce w kraju pod względem tempa budowy Orlików. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.