PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie: Pasażerowie kolei mogą korzystać z kolejnych przejść podziemnych

  • PAP/KDS    15 grudnia 2017 - 15:56
Podlaskie: Pasażerowie kolei mogą korzystać z kolejnych przejść podziemnych
Inwestycja została wykonana w ramach projektu Rail Baltica (fot. Twitter/PKP PLK)

Kobyłka, Kobyłka Ossów i Zielonka. Na tych trzech stacjach kolejowych PKP Polskie Linie Kolejowe oddały do użytku przejścia podziemne.
Inwestycja kosztowała 11,5 mln zł, wykonana została w ramach modernizacji linii Rail Baltica. - Nowe przejścia podziemne zastępują przejścia w poziomie szyn, funkcjonujące na stacji w Zielonce i na przystankach Kobyłka i Kobyłka Ossów. Umożliwią także lepszą komunikację, łączą bowiem dwie strony miejscowości - napisano w komunikacie. 

Obiekty są wyposażone w funkcjonalne oświetlenie, tablice informacyjne i wyświetlacze z informacjami o odjazdach pociągów. Z przejść swobodnie mogą skorzystać także osoby o ograniczonej mobilności, gdyż dostęp na perony ułatwią windy.

PKP PLK przypominają, że na linii łączącej Warszawę z Białymstokiem od maja do października do dyspozycji kierowców i pieszych oddane zostały nowe obiekty. Działa tunel drogowy i wiadukt w Zielonce oraz dwa tunele w Wołominie.

W ramach przebudowy Rail Baltica w Małkini powstanie nowy wiadukt kolejowy i podziemne przejście dla pieszych. Przejazdy kolejowo-drogowe zostaną zastąpione bezkolizyjnymi skrzyżowaniami także w Kobyłce, Jasienicy, Łochowie i Toporze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.