PARTNER PORTALU
  • BGK

Podrożeją bilety w katowickiej aglomeracji

  • PAP    14 lutego 2012 - 18:45
Podrożeją bilety w katowickiej aglomeracji

Średnio o 20 groszy zdrożeją jednorazowe bilety na autobusy i tramwaje kursujące na terenie aglomeracji katowickiej i niektórych sąsiadujących z nią obszarach. Podwyżka cen biletów została zaplanowana na kwiecień.
Uchwałę dotyczącą zmiany cen biletów Zgromadzenie Komunikacyjne Związku Komunalnego GOP (KZK GOP) przyjęło we wtorek. Najtańszy bilet w ramach jednego miasta ma kosztować 3 zł, a najdroższy - na trzy lub więcej miast - 4,40 zł.

Jak poinformowało biuro prasowe KZK GOP, władze związku szacują, że planowane podwyżki zwiększą dochody o ok. "12,8 mln złotych do końca roku".

We wtorek przyjęte zostały również zmiany w uprawnieniach do przejazdów ulgowych w grupie emerytów. KZK GOP zamierza je pozostawić tylko emerytom powyżej 60. roku życia. - Pozostali uprawnieni (w tym uczniowie, studenci) bez zmian - powiedziała rzeczniczka KZK GOP Anna Koteras.

Z danych związku komunikacyjnego wynika, że na terenie jego działalności mieszka ponad 340 tys. emerytów, a prawie 68 tys. z nich (ok. 20 proc.), to osoby poniżej 60. roku życia. Szacuje się, że ograniczenie uprawnień do przejazdów ulgowych w przypadku emerytów poniżej 60 roku życia może zwiększyć dochody ze sprzedaży biletów - miesięcznie średnio o ok. 0,4 mln zł.

W 2012 roku KZK GOP wyda na przewozy 524 mln zł. Dla porównania w roku ubiegłym związek przeznaczył na ten cel 498,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.