PARTNER PORTALU
  • BGK

Podważona procedura sprzedaży SPEC

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    3 września 2011 - 07:28
Podważona procedura sprzedaży SPEC

Odrzucony przez miasto oferent podważa procedurę wybrania firmy, która kupi SPEC za 1,4 mld zł. Chce unieważnienia uchwały rady.
Piotr Ciompa, menedżer, spec od zarządzania i ekspert PiS ds. prywatyzacji złożył wezwanie do Rady Warszawy, by uchyliła zgodę na sprzedaż SPEC – pisze „Życie Warszawy”.

Czytaj też: Państwowa prywatyzacja stołecznego SPEC

Zarzuca urzędnikom m.in. niezgodne z przepisami „zastosowanie pozaustawowej procedury aktualizacji oferty wiążącej”. Chodzi o wybór jedynie firmy Dalkia do ostatecznych rozmów z miastem.

Czytaj też: Wniosek o referendum nt. SPEC i podwyżek

Wcześniej w grze byli też Penta i Kulczyk Holding. Dlaczego odpadli – nie wiadomo. Ratusz utajnił szczegóły negocjacji do czasu podpisania ostatecznej umowy.

Czytaj też: Sesja o prywatyzacji SPEC-u nie będzie tajna

To, zdaniem Ciompy, może sugerować, że to nie Dalkia przedstawiła najkorzystniejszą pierwotnie ofertę wiążącą.

Według wiceprezydenta Jarosława Kochaniaka wszystkie procedury mają odzwierciedlenie w przepisach a oferta wiążąca jest tylko podstawą do negocjacji.

Piotr Ciompa zaproponował miastu kupno nie całego pakietu 85 proc. akcji, ale tylko części – po 502 zł za akcję (łącznie za 0,5 mln zł). I uważa, że to najkorzystniejsza oferta. Bo jedynym kryterium była cena akcji, a Dalkia za pakiet dała 1,4 mld zł, czyli tylko po 235 zł za akcję – informuje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.