PARTNER PORTALU
  • BGK

Podwykonawca z Radomia będzie woził wrocławian

  • pt    16 września 2014 - 16:05
Podwykonawca z Radomia będzie woził wrocławian

Firma z Radomia wygrała przetarg i została podwykonawcą MPK Wrocław. Oznacza to, że w przyszłym roku na wrocławskie trasy wyjadą kolejne nowe autobusy. Tym razem marki MAN.
Internationale Transport Spedition Adam Michalczewski to firma, która zwyciężyła w przetargu i zostanie podwykonawcą MPK. W przyszłym roku przejmie obsługę części wrocławskich linii autobusowych. Poza firmą z Radomia swoje oferty w przetargu złożyło też przedsiębiorstwo Arriva i Mobilis.

Czytaj:Aubobusy będziemy śledzić komórką

– Niskopodłogowe, klimatyzowane pojazdy mają pojawić się w 2015 roku na 17 liniach – wylicza Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowa MPK.

MPK podkreśla, że z pespektywy pasażera zmiana będzie polegała jedynie na zastąpieniu starego taboru – nowym i bardziej komfortowym
. Zgodnie z wymogiem przetargu, podwykonawca będzie musiał zapewnić 69 pojazdów wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2014 roku: 43 – przegubowych i 19 jednoczłonowych autobusów i 7 busów.

Czytaj też: Warszawa stawia na autobusy elektryczne

Zwycięzca przetargu będzie świadczył usługi przewozowe autobusami marki MAN. Pojazdy będą niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w systemy informacji pasażerskiej oraz zapowiedzi głosowych.

Od momentu podpisania umowy podwykonawca ma rok na rozpoczęcie działalności. Usługę będzie świadczył z własnej zajezdni, ale pod ścisłą kontrolą MPK.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.