PARTNER PORTALU
  • BGK

Pokaż klasę i posprzątaj po swoim psie

  • gumience24.pl    3 marca 2013 - 11:57
Pokaż klasę i posprzątaj po swoim psie

Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie za 30 tys. złotych kupił około 200 tys. zestawów higienicznych przeznaczonych do sprzątania po czworonogach. Część z nich trafiła na Gumieńce do 9 dystrybutorów rozstawionych wokół Jeziora Słoneczne.
Jak się dowiedzieliśmy, zestawy higieniczne mają być uzupełniane dwa razy w tygodniu. Dostaniemy je również nieodpłatnie w Ekoportach, jeśli chodzi o Gumieńce będzie to ulica Dworska (Plac Słowińców).

Przypominamy też, że za zaśmiecanie miejsc publicznych grozi kara od 20 do 500 zł. W 2011 roku, za pomocą specjalnych odkurzaczy sprzątnięto ponad 22 tony psich odchodów.

W ubiegłym roku, dzięki skutecznie prowadzonej kampanii informacyjnej było ich znacznie mniej - 13 ton. Czyżby właściciele czworonogów zaczęli na poważnie brać swoje obowiązki? Mamy taką nadzieję.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • petent, 2013-03-04 18:52:54

    To nie psy psują krajobraz.Zobaczcie jak po zimie wyglądają osiedla,którymi zarządzają /to zbyt dużo powiedziano/gminy i różne społki.To zgroza co wyszło spod śniegu.I nikt za to nie odpowiada.Jestem za tym aby to gówno obsrały psy To będzie kropka nad IIIIIIIII