PARTNER PORTALU
  • BGK

Pokażą trolejbusy bez szelek

  • AZA    22 października 2010 - 11:40

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni zaprasza na prezentację nowych trolejbusów, które jeżdżą nawet bez szelek! Dziesięć z 25 pojazdów będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę (24 października) o godz. 14.00 na Skwerze Kościuszki (w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego, przed Płytą Marynarza Polskiego).
Nowe trolejbusy wyposażone są w napęd pomocniczy, umożliwiający poruszanie się na dystansie do 5 km bez sieci trakcyjnej. Dzięki temu pojazdy będą mogły jeździć nawet w przypadku zamknięć ulic z siecią trakcyjną i zaplanowaniu objazdów ulicami nieprzystosowanymi do kursowania trolejbusów.

O walorach trolejbusów każdy będzie mógł przekonać się osobiście. W niedzielę ZKM uruchomi siedem specjalnych bezpłatnych linii trolejbusowych obsługiwanych nowo zakupionym taborem, które umożliwią dotarcie na prezentację.

Trolejbusy linii specjalnych pojadą do przystanków w rejonie Skweru Kościuszki trasami linii podstawowych (zatrzymując się na wszystkich przystankach po drodze). Następnie okrążą Skwer Kościuszki bez sieci trakcyjnej i ustawią się na uroczystą prezentację. Po jej zakończeniu trolejbusy odwiozą uczestników tymi samymi trasami, którymi przyjechały.

25 pojazdów zostało zakupionych przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, w ramach programu „Rozwój proekologicznego transportu publicznego na Obszarze Metropolitalnym Trójmiasta”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.