PARTNER PORTALU
  • BGK

Polacy kupują mieszkania za miliony

  • PAP/Puls Biznesu    11 sierpnia 2014 - 09:40
Polacy kupują mieszkania za miliony

Blisko 600 apartamentów za co najmniej 1 mln zł sprzedano kraju w pierwszym półroczu.
W pierwszym półroczu 2014 r. na pierwotnym i wtórnym rynku mieszkaniowym w całej Polsce zawarto blisko 69,3 tys. transakcji. To niemal o 10 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. - wynika z danych Cenatorium, firmy monitorującej transakcje na podstawie aktów notarialnych - informuje "Puls Biznesu".

Czytaj też:  Coraz więcej gmin chce budować mieszkania ze wsparciem państwa

"Dane z pierwszych dwóch kwartałów 2014, wskazują na wzrost cen mieszkań w większości miast, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. To raczej stabilizacja po okresie znacznych spadków niż istotne odbicie" - mówi Mariusz Kurzac, dyrektor generalny Cenatorium.

Transakcji, w których za apartament należało wyłożyć co najmniej 1 mln zł, zawarto w pierwszym półroczu blisko 600. Średnia wartość "milionowego" apartamentu to nieco ponad 1,2 mln zł. Najwięcej takich transakcji zgarnęła Warszawa - ponad 20 proc.

"Deweloperzy optymistycznie patrzą w przyszłość i decydują się na kolejne inwestycje, bardzo wzrosła w ostatnim czasie liczba wydanych pozwoleń na budowę. Jednak do znacznych wzrostów cen nieruchomości jeszcze daleko. Naszym zdaniem nie wrócą już wartości jakie obserwowaliśmy w 2008 r." - mówi Mariusz Kurzac.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • glews, 2014-08-11 15:32:47

    600 na 36, 5 mln Polaków, a mówiąc dokładnie 14, 200 tys pracujących? Przecież to wstyd i hańba, a te 60 tys przy tym, to też najniższe liczby w Eurolandzie? To czym wy się do k...nędzy chwalicie? Propaganda wam już oczami, uszami i nosem wychodzi!