PARTNER PORTALU
  • BGK

Połączenia Kolei Śląskich zastąpione autobusami

  • PAP    23 grudnia 2012 - 11:27
Połączenia Kolei Śląskich zastąpione autobusami

39 połączeń na pięciu trasach zostanie w niedzielę zastąpionych autobusami - poinformował rzecznik prasowy Kolei Śląskich Maciej Zaremba. Niektóre pociągi wróciły w niedzielę na odcinek Sosnowiec-Sławków, kursują naprzemiennie z autobusami.
"Po zakończonym remoncie torów na trasie Sosnowiec-Sławków, na której realizowana była w całości autobusowa komunikacja zastępcza, od niedzieli kursują naprzemiennie autobusy i pociągi" - powiedział Zaremba.

Czytaj też: Koleje Śląskie uruchomiły 454 połączenia

Dodał, że powstała na tej trasie rezerwa autobusowa jest wykorzystywana do zapewnienia ciągłości i rozładowania ruchu w okresie świątecznym, stąd w porównaniu z sobotą nie zmieniła się liczba kursujących autobusów.

Pozostałe trasy, na których zamiast pociągów jeżdżą autobusy to: Bielsko-Biała - Wadowice, Czechowice-Dziedzice - Wodzisław Śl., Pszczyna - Rybnik - Wodzisław Śl., Lubliniec - Częstochowa.

Łącznie Koleje Śląskie wykonają w niedzielę w ramach weekendowego rozkładu jazdy ponad 320 kursów - w dni robocze jest ich ponad 450.

Utrudnienia na śląskiej kolei trwają od 9 grudnia - gdy całość przewozów w regionie przejęła samorządowa spółka Koleje Śląskie. Z powodu kłopotów z taborem, awarii oraz błędów organizacyjnych firma nie poradziła sobie z pełną realizacją przygotowanego przez siebie rozkładu jazdy. Na kilka połączeń międzywojewódzkich wróciły Przewozy Regionalne. Liczba połączeń, na których realizowana jest komunikacja zastępcza stopniowo maleje - w początkowych dniach nie kursowało ok. 92 pociągów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.