PARTNER PORTALU
  • BGK

Połączenie rudzkiego PECu z Węglokoksem Energia stało się faktem

  • wnp.pl    3 stycznia 2017 - 08:31
Połączenie rudzkiego PECu z Węglokoksem Energia stało się faktem
Połączenie spółek nastąpiło 2 stycznia 2017 r. (fot.PTWP)

Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Gliwicach, nastąpiło połączenie Węglokoks Energia ZCP z siedzibą w Rudzie Śląskiej (spółka przejmująca) z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej z siedzibą w Rudzie Śląskiej (spółka przejmowana).
Węglokoks Energia ZCP z siedzibą w Rudzie Śląskiej jako spółka przejmująca wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki spółki przejmowanej na podstawie art. 494 Kodeksu spółek handlowych.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej jako spółka przejmowana straciła osobowość prawną.

- Powstanie zintegrowanego, silnego biznesowo przedsiębiorstwa ciepłowniczego, a tym samym kompleksowego łańcucha dostawy ciepła do odbiorców tj. wytwarzania, przesyłu i dystrybucji ciepła z równoczesną możliwością termicznego utylizowania odpadów z terenu Rudy Śląskiej jest dla nas w Grupie Węglokoks Energia krokiem milowym. Będziemy tym samym z pewnością intensyfikować działania związane z pozyskiwaniem nowych odbiorców - mówi prezes Grupy Węglokoks Energia Jacek Boroń.

Więcej czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.