Polak za kierownicą: Ile przejżdża i ile wydaje na paliwo?

Większość kierowców w Polsce przejeżdża rocznie nie więcej niż 20 tys. kilometrów. Mało jeżdżą także mieszkańcy wsi. Co trzeci deklaruje, że jest to maksymalnie 5 tys. km rocznie.

Polak za kierownicą: Ile przejżdża i ile wydaje na paliwo?
Polacy niewiele wydają na paliwo (fot.pixabay.com)

Na zlecenie Santander Consumer Banku powstał raport "Polak w drodze - wydatki kierowców". Jedną z najciekawszych zawartych w nim informacji jest to, że choć statystycznie Polacy wydają na paliwo niewiele (prawie połowa nie więcej niż 300 zł miesięcznie), to bardzo zwracają uwagę na jego ceny. Aż 41 proc. na widok kontrolki sygnalizującej pusty bak będzie szukało nie najbliższej i nawet ulubionej stacji, ale takiej, która ma tańsza paliwo.

Czytaj też: Korki w największych miastach. Kierowcy stoją i liczą straty

Zdecydowana większość kierowców w Polsce przejeżdża rocznie nie więcej niż 20 tys. kilometrów. Najwięcej, bo 30 proc. badanych, pokonuje 10-20 tys. km. Kobiety jeżdżą mniej niż mężczyźni. Aż 38 proc. pań deklarowało, że pokonuje w ciągu roku nie więcej niż 5 tys. km. Wśród mężczyzn taką odległość przejeżdża tylko 15 proc. Mało jeżdżą także mieszkańcy wsi. Co trzeci deklaruje, że jest to maksymalnie 5 tys. km rocznie - pisze "Puls Biznesu".

Niewiele ponad 10 proc. polskich kierowców szacuje wartość swojego auta na więcej niż 550 tys. zł. W tańszych kategoriach nie ma dużych różnic procentowych. Samochodami o najniższej deklarowanej wartości jeżdżą na ogół najmłodsi kierowcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

"ponad 10 proc. polskich kierowców szacuje wartość swojego auta na więcej niż 550 tys. zł." - chyba 55,0 tys. zł?

Szrotmistrz, 2016-11-03 09:13:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE