PARTNER PORTALU
  • BGK

Polatamy z Krakowa do Poznania i Szczecina

  • PAP    11 sierpnia 2011 - 17:24
Polatamy z Krakowa do Poznania i Szczecina

Kraków będzie miał bezpośrednie połączenia lotnicze z kolejnymi, po Warszawie i Gdańsku, miastami w Polsce. Od września rejsy do Poznania i Szczecina uruchomi krajowy przewoźnik Eurolot.
Jak zapowiedział w czwartek dyrektor marketingu i PR Jacek Balcer, loty do Poznania ruszą od 12 września, a do Szczecina od 30 września.

Rejsy z Krakowa do Poznania będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Podobnie zaplanowano powroty do Krakowa. Do Szczecina samoloty polecą w poniedziałki i środy dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Na weekend zaplanowano wylot w piątek wieczór i powrót w niedzielę wieczorem.

Zdaniem Balcera uruchomienie nowych połączeń jest odpowiedzią na zapotrzebowanie w ruchu biznesowym. W sezonie wakacyjnym będzie też atrakcyjne dla wybierających się na wypoczynek na Pomorzu Zachodnim.

Według niego spółka Eurolot, tworząc w ostatnim czasie siatkę bezpośrednich połączeń między polskimi portami regionalnymi, praktycznie wyczerpała już zapotrzebowania na tego typu loty. Dlatego w przyszłości będzie raczej szukać możliwości na loty z krajowych portów regionalnych do sąsiednich państw.

"Latając po kraju, trzeba być konkurencyjnym dla innych środków lokomocji" - zaznaczył Balcer.

Dodał, że uruchomione przez spółkę w połowie lipca tego roku regionalne połączenie lotnicze między Krakowem i Gdańskiem cieszy się dużym zainteresowaniem, a średnie wypełnienie samolotów na tej trasie sięga 90 proc.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice (MPL) jest drugim co do wielkości - po warszawskim Okęciu - lotniskiem w Polsce. W sezonie letnim lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia z 45 portami. Operuje z niego 17 przewoźników.

Eurolot SA to spółka Skarbu Państwa. Do tej pory wykonywała loty dla PLL LOT oraz czartery. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.