Polatamy z Łodzi do Sztokholmu

Z Łodzi będzie można latać do Sztokholmu. Pierwszy lot zaplanowano na 18 grudnia - poinformował w środę na konferencji prasowej przedstawiciel linii Wizzair Peter Gulyas.
Przeloty na lotnisko Sztokholm-Skavsta odbywać się będą dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Połączenie ze stolicą Szwecji będzie drugim uruchomionym przez Wizzair z łódzkiego lotniska. Wcześniej rozpoczęto loty do niemieckiego Dortmundu.

Obecny na konferencji prezydent Łodzi Tomasz Sadzyński nie ukrywał zadowolenia z decyzji Wizzair o uruchomieniu połączenia ze Sztokholmem. Podkreślił, że Port Lotniczy im. Władysława Reymonta cały czas się rozwija.

- Na naszym lotnisku dosyć dużo się dzieje. Trwa budowa trzeciego terminala i pojawiają się kolejne połączenia. Kilkanaście dni temu informowaliśmy o lotach do Mediolanu, a teraz mamy kolejne połączenie - do Sztokholmu. W perspektywie dwóch tygodni czeka nas jeszcze spotkanie z przedstawicielami Lufthansy. Będziemy z nimi rozmawiali o połączeniu z jednym z dużych portów przesiadkowych w Niemczech - powiedział Sadzyński.

Prezydent przypomniał, że we wrześniu przez trzy kolejne weekendy łódzki port obsłuży ponad 100 lotów przeniesionych z Warszawy.

- Będzie to duży test dla naszego lotniska - powiedział Sadzyński. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE