PARTNER PORTALU
  • BGK

Polecisz z Krakowa do Barcelony

  • pap    21 czerwca 2014 - 15:26
Polecisz z Krakowa do Barcelony

Tania hiszpańska linia Vueling Airlines od soboty uruchomiła sezonowe połączenie pomiędzy Krakowem i Barceloną. Loty będą się odbywały na główne barcelońskie lotnisko El Prat trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i soboty.
Ostatni lot w tym sezonie letnim zaplanowano na 16 września. Rejsy do Krakowa obsługuje Airbus A320.

"Liczymy na to, że loty z głównego barcelońskiego lotniska z dobrze znanym na tamtejszym rynku przewoźnikiem spowodują jeszcze większy napływ hiszpańskich turystów" - ocenił Jan Pamuła, prezes Krakow Airport. "Obserwujemy również duże zainteresowanie tą ofertą polskich touroperatorów i indywidualnych turystów" - dodał.

Według władz krakowskiego lotniska od kilku lat rośnie popularność połączeń lotniczych między stolicą Małopolski i hiszpańskimi miastami. W zeszłym roku skorzystało z nich ponad 173,5 tys. pasażerów, dwukrotnie więcej niż trzy lata wcześniej. Najpopularniejsze kierunki to Madryt i Alicante.

W sumie Kraków Airport oferuje sześć połączeń do Hiszpanii: całoroczne - Alicante, Madryt oraz sezonowe - Barcelona, Barcelona Girona, Majorka i Malaga.

Vueling Airlines jest drugim największym przewoźnikiem w Hiszpanii. Obsługuje ponad 100 połączeń w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Rocznie przewozi około 15 mln pasażerów. Ma 12 baz operacyjnych w Europie. W Polsce operuje z Krakowa i Warszawy.

Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce. W letniej siatce połączeń lotnisko oferuje 62 połączenia regularne i 16 połączeń czarterowych. W zeszłym roku port obsłużył prawie 3,648 mln pasażerów, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Był to najlepszy wynik w historii krakowskiego lotniska.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.