PARTNER PORTALU
  • BGK

Polkowice oszczędzają energię

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    30 sierpnia 2010 - 18:43

Gmina Polkowice konsekwentnie realizuje swój energooszczędny plan inwestycyjny. Właśnie zakończono budowę świetlicy wiejskiej w Pieszkowicach, gdzie zastosowano nowoczesne rozwiązania ekoenergetyczne - pompy ciepła i kolektory słoneczne.
Dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom w świetlicy wiejskiej w Pieszkowicach w kranach popłynie ciepła woda, a w ziemie wytwarzane będzie ekologicznie ogrzewanie. Instalacja kosztowała 94 tys. zł.

Podobna inwestycja realizowana jest obecnie w innej wsi gminy Polkowice (Biedrzychowa).  Przyniesie to kolejne oszczędności energii w gminie.

To nie są pierwsze proekologiczne inwestycje w gminie. Niedługo w Polkowicach zostaną także wymienione lampy oświetlające główne drogi. Władze miasta szacują, że na instalacji energooszczędnego oświetlania oszczędność energii elektrycznej sięgnie nawet 50 procent dotychczasowego zużycia. Gmina Polkowice jest również organizatorem Forum Ekoenergetycznego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • wawa, 2010-08-31 14:32:17

    Brawo bo mają pieniądze z podatków od kopalń . A gmina chocianowska pozbawiona szybu Polkowice zachód jest bankrutem . Ale burmistrz ma największe wynagrodzenie .