PARTNER PORTALU
  • BGK

Polkowice wydały 20 mln zł na oszczędzanie

  • wnp.pl    13 marca 2012 - 11:57
Polkowice wydały 20 mln zł na oszczędzanie

Gmina Polkowice rocznie płaci ok. 1 mln zł. za energię elektryczną. W gminie od wielu lat prowadzone są działania prowadzące do zmniejszenia rachunków za energię elektryczną i ciepło.
Samorządy lokalne są bardzo dużymi odbiorcami energii elektrycznej i cieplnej, ponieważ są właścicielami wielu obiektów jak np. placówki oświatowe i medyczne oraz budynki administracyjne. W przypadku każdego samorządu koszty zakupu energii stanowią więc poważną część wydatków. Wiele samorządów prowadzi działania zmniejszające koszty związane z użytkowaniem i zakupem energii. Do nich należą Polkowice.

- Od 12 lat prowadzimy program zmniejszania zapotrzebowania na energię cieplną w całej gminie. W ciągu 11 lat wydaliśmy na ten projekt ponad 20 mln zł., które zostały przeznaczone m.in. na wymianę okien w budynkach wielorodzinnych. Polkowice to gmina górnicza, gdzie jest wiele budynków z wielkiej płyty. Dzięki realizacji programu zapotrzebowanie na ciepło spadło o ok. 40 proc., choć miasto w tym czasie się rozrosło - informuje Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Przy każdej modernizacji sieci elektroenergetycznej analizujemy możliwość zastosowanie LEDowych opraw oświetleniowych. Takie oświetlenie już zainstalowaliśmy na jednej z głównych ulic miasta - dodaje Wiesław Wabik.

Więcej na ten temat tutaj.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.