PARTNER PORTALU
  • BGK

POLREGIO i siedem PKS-ów podpisali list intencyjny o współpracy

  • MIW    12 stycznia 2017 - 13:50
POLREGIO i siedem PKS-ów podpisali list intencyjny o współpracy
Podróżujący pociągami PolRegio będą mogli liczyć na koordynację oferty przewozowej z PKS-ami. (fot. twitter.com)

• POLREGIO (dawne Przewozy Regionalne) podpisały list intencyjny o współpracy z siedmioma przewoźnikami autobusowymi działającymi w różnych regionach kraju.
• Na początek współpraca sprowadzać się będzie do koordynacji oferty przewozowej oraz integracji informacji o rozkładach jazdy na wybranych trasach.
• W przyszłości podróżni mają się doczekać zintegrowanej oferty taryfowej.
Partnerami największego na polskiej kolei przewoźnika pasażerskiego zostały spółki przewozowe podlegające (od stycznia 2017 r.) Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa tj. PKS Częstochowa, PKS w Lublińcu, PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim, PKS w Gnieźnie, PKS w Ostrowie Wielkopolskim, PKS „POLONUS” w Warszawie i POLBUS-PKS we Wrocławiu.

Początkowo współpraca Przewozów Regionalnych z PKS-ami będzie realizowana m.in. w obszarach: koordynacji oferty przewozowej i zintegrowania informacji o rozkładach jazdy na wybranych trasach. Kolejnymi etapami będą sprzedaż biletów z wykorzystaniem jednej platformy sprzedażowej oraz stworzenie zintegrowanej oferty taryfowej. Ściślejsza współpraca będzie dotyczyć także organizowania komunikacji zastępczej, np. w związku z tymczasowym zamknięciem linii kolejowych na czas remontów.

Czytaj : Przewozy Regionalne wreszcie na plusie. Pierwszy raz w historii

– Dworce autobusowe, zróżnicowany, dopasowany do regionalnych potrzeb tabor autobusowy, profesjonalne zaplecze techniczne z mobilnymi specjalistycznymi serwisami oraz zintegrowani wokół celów firmy merytorycznie przygotowani specjaliści to kapitał, dzięki któremu sieć połączeń komunikacyjnych integrująca różne rodzaje komunikacji jest sprawnie obsługiwana w systemie online. Dla ostrowieckiego PKS Pasażer jest zawsze w centrum uwagi, dlatego wzmocnienie współpracy z Przewozami Regionalnymi poprzez dookreślenie obszarów i form otwiera nowe możliwości zwiększające z punktu widzenia Pasażera atrakcyjność rynkową wspólnej oferty – mówi Stanisław Wodyński, Prezes Zarządu PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.