PARTNER PORTALU
  • BGK

Polregio pojedzie na trasie Kraków - Czechowice-Dziedzice, ale nie codziennie

  • PAP/rs    16 października 2017 - 16:15
Polregio pojedzie na trasie Kraków - Czechowice-Dziedzice, ale nie codziennie
Pociągi kursują na linii Kraków Główny - Czechowice-Dziedzice przez Krzeszowice, Trzebinię i Oświęcim. (Fot. Shutterstock.com)

Nowe połączenie kolejowe Kraków - Czechowice-Dziedzice uruchomiło Polregio. Pociągi będą kursowały w piątki i niedziele - poinformował w poniedziałek dyrektor oddziału Przewozów Regionalnych w Krakowie Andrzej Siemieński.
- To na razie pociągi weekendowe. Ofertę kierujemy głównie do studentów. W dalszej perspektywie, jeśli propozycja zyska popularność, postaramy się (…) uruchomić więcej połączeń - dodał.

Pociągi kursują na linii Kraków Główny - Czechowice-Dziedzice przez Krzeszowice, Trzebinię i Oświęcim. Cena normalnego biletu wynosi 13 zł, a studenckiego 6,37 zł.

Czechowice-Dziedzice są ważnym węzłem na południu Polski. Zbiegają się tu szlaki kolejowe w kierunku Katowic, do granicy z Czechami w Zebrzydowicach oraz do Bielska-Białej i dalej do granicy ze Słowacją w Zwardoniu.

Marka Polregio należy do Przewozów Regionalnych, które są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ok. 1,8 tys. pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. Rocznie z usług Polregio korzysta prawie 80 mln pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.