PARTNER PORTALU
  • BGK

PolRegio ze specjalną ofertą dla uczestników "Różańca do granic"

  • KDS    5 października 2017 - 14:38
PolRegio ze specjalną ofertą dla uczestników "Różańca do granic"
Osoby, które chcą uczestniczyć w "Różańcu do granicy" mogą skorzystać z promocji przygotowanej przez PolRegio (fot. polregio.pl)

PolRegio, jeden z największych przewoźników kolejowych w Polsce, przygotował specjalną ofertę dla uczestników "Różańca do granic". Do miast, w  których odbędzie się akcja, będzie można dojechać za symboliczną złotówkę.
Oferta PolRegio będzie obowiązywała w sobotę 7 października. Tego dnia w kościołach zlokalizowanych w 10 województwach (wzdłuż granicy Polski) odbędzie się „Różaniec do granic”. Z promocyjnego przejazdu będzie można skorzystać na podstawie jednorazowego biletu do wyznaczonego miejsca modlitwy. Bilet ten będzie upoważniał także do powrotu. 

Przygotowana przez przewoźnika oferta obejmuje tańszy dojazd do następujących miejscowości: Sokółka, Hajnówka, Kleszcze/Szkoła (przystanek KKZ), Czeremcha, Dąbrowa Białostocka, Gdańsk Gł., Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Orłowo, Gdynia Gł., Gdynia Chylonia, Mrzezino, Żelistrzewo, Puck, Swarzewo, Władysławowo, Chałupy, Kuźnica (Hel), Jastarnia, Jurata, Hel, Zakopane, Piwniczna Zdrój, Żegiestów, Wierchomla Wielka, Milik, Muszyna, Muszyna Zdrój, Lublin Airport, Terespol, Elbląg, Racławice Śląskie, Prudnik, Głuchołazy, Medyka, Świnoujście Port, Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Bardo Śląskie, Kostrzyn, Słubice. Tam znajdują się kościoły, w których w sobotę będą odbywały się spotkania modlitewne.

- „Różaniec do granic” to organizowana w 320 kościołach na obrzeżach Polski modlitwa w intencji naszej Ojczyzny oraz pokoju na świecie. O modlitwę różańcową prosiła Matka Boża w swoich objawieniach. Organizatorzy, fundacja „Solo Dios Basta”, chcą w ten sposób uczcić setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz 140 rocznicę objawień w Gietrzwałdzie. Szacują, że do ich inicjatywy przyłączy się milion osób - czytamy na stronie organizatora.

Program wydarzenia jest wspólny w całej Polsce. O godzinie 10.30 uczestnicy modlitwy zbiorą się w kościołach, gdzie wysłuchają konferencji, wezmą udział we mszy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Później przejdą do miejsc modlitwy różańcowej. Początek odmawiana różańca przewidziano na godzinę 14.00. W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. 

Akcja odbędzie się w święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. 

- Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała
„odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie –
podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem
Różańca do granic. - Dlatego chcemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc - dodaje. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.