PARTNER PORTALU
  • BGK

Polsce grozi katastrofa jak z Fukushimy?

  • wnp.pl    4 czerwca 2012 - 17:07
Polsce grozi katastrofa jak z Fukushimy?

Prognozy Max Planck Institute for Chemistry z Mainz mówią, że przy obecnej liczbie reaktorów jądrowych działających na całym świecie, katastrofa podobna do tej z Fukushimy może wydarzyć się raz na 10 do 20 lat. To, zdaniem Greenpeace, powinno być powodem rezygnacji z budowy elektrowni jądrowej w Polsce.
Opublikowana pod koniec maja br. analiza niemieckich ekspertów z prestiżowego Max Planck Institute for Chemistry z Mainz, udowadnia, że ryzyko awarii jądrowej związanej ze stopieniem rdzenia reaktora, podobnej do tych które wydarzyły się w Czarnobylu i Fukushimie, jest aż 200-krotnie wyższe niż szacowano dotychczas.

Greenpeace uważa, że te nowe dane powinny być uwzględnione przez rząd, który zapowiada plany budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu.


Raport "Global Risk of Radioactive Fallout After Major Nuclear Reactor Accidents"rzuca nowe światło na kwestię bezpieczeństwa elektrowni jądrowych i w związku z tym Greenpeace zwrócił się z formalnym wnioskiem do Ministerstwa Gospodarki, by wyniki analiz zostały uwzględnione w procesie projektowania Programu Polskiej Energetyki Jądrowej.

WIęcej czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.